Karacasu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ihale ilanına göre; belediyeye ait bir adet binek araç satılacak, 7 farklı taşınmaz ise 1 ile 3 yıl arasında değişen sürelerle kiraya verilecek. 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi uyarınca açık arttırma usulüyle gerçekleştirilecek olan ihale, 10 Eylül 2026 Perşembe günü Karacasu Belediyesi Toplantı Salonunda Belediye Encümeni huzurunda yapılacak.
SATIŞA ÇIKARILAN ARAÇ
Belediye envanterinde kayıtlı binek otomobil için belirlenen ihale detayları şu şekilde:
Araç Bilgisi: 09 H 2009 Plakalı, 2001 Model Opel Vectra
Muhammen Bedel: 220.000,00 TL + KDV (%1)
Geçici Teminat: 44.000,00 TL
İhale Saati: 14:00
KİRAYA VERİLECEK TAŞINMAZLAR
Belediye bünyesinde yer alan restoran, iş yerleri ve zeytinlik araziler için ihale saatleri ve muhammen bedeller belirlendi:

Geyre Mahallesi (1445 Sokak No:4): Restoran ve 10 adet dükkan (1 Yıllık)
Aylık Muhammen Bedel: 145.000,00 TL | Geçici Teminat: 348.000,00 TL | İhale Saati: 14:10
Yaylalı Mahallesi (32/8 Sokak No:3B): Dükkan (1 Yıllık)
Aylık Muhammen Bedel: 17.000,00 TL | Geçici Teminat: 40.800,00 TL | İhale Saati: 14:20
Ataköy Mahallesi (1338 Sokak No:19): Dükkan (1 Yıllık)
Aylık Muhammen Bedel: 2.300,00 TL | Geçici Teminat: 5.520,00 TL | İhale Saati: 14:30
Yazır Mahallesi (1734 Sokak No:5A): Kahvehane (1 Yıllık)
Aylık Muhammen Bedel: 2.000,00 TL | Geçici Teminat: 4.800,00 TL | İhale Saati: 14:40
Yazır Mahallesi (1734 Sokak No:5/3): Dükkan (1 Yıllık)
Aylık Muhammen Bedel: 1.000,00 TL | Geçici Teminat: 2.400,00 TL | İhale Saati: 14:50
Yenice ve Başaran (Kuyucak) Mahalleleri: İçinde zeytin ağaçları bulunan arazi (3 Yıllık)
Yıllık Muhammen Bedel: 58.000,00 TL | Geçici Teminat: 34.800,00 TL | İhale Saati: 15:00
Yenice Mahallesi (324 Ada 5 Parsel): İçinde zeytin ağaçları bulunan arsa (3 Yıllık)
Yıllık Muhammen Bedel: 25.000,00 TL | Geçici Teminat: 15.000,00 TL | İhale Saati: 15:10
BAŞVURU DETAYLARI VE İKİNCİ İHALE TARİHİ
İhaleye katılmak isteyen vatandaşların, 10 Eylül 2026 tarihinde ihale saatine kadar geçici teminat bedellerini yatırarak istenen belgelerle birlikte başvurularını tamamlamaları gerekiyor.
İlk ihalede alıcı çıkmaması veya ihale sürecinin tamamlanamaması durumunda ikinci ihale 17 Eylül 2026 tarihinde aynı yer ve saatte tekrarlanacak.
İhaleye Katılacaklardan İstenen Belgeler:
Türk vatandaşı olmak
Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah belgesi (son 1 ay içinde alınmış)
Adli sicil kaydı (e-Devlet çıktısı)
Tüzel kişiler için; ticaret sicil gazetesi, yetki belgesi ve imza sirküleri
Geçici teminat yatırıldığına dair makbuz
Şartname ve detaylı bilgi Karacasu Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.




