MHP'ye katılımların yoğun şekilde sürdüğünü kaydeden İl Başkanı Haluk Alıcık, 2 aylık süreçte 100 kişinin partiye üye olduğunu ifade etti. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin partiden ayrılanların geri dönmesine yönelik yaptığı çağrının karşılık bulduğunu ifade eden Alıcık, “Sayın Genel Başkanımızın her noktada söylediği gibi herkesi MHP saflarına davet ediyoruz. Artık baba ocağında birleşme zamanı. Türk milliyetçilerinin baba ocağı MHP’dir. Aydın’daki tüm arkadaşlarımızı MHP çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum. Burası baba ocağı, kim gelirse gelsin herkesi kucaklıyoruz” diye konuştu.
“MHP BİR OKUL”
Alıcık, İYİ Parti’nin dağılma sürecinde olduğunu belirterek, “Olmayacak bir şey için mücadele etmeye gerek yok. İYİ Partili dediğimiz arkadaşlarımızın hepsi hüviyetlerini MHP’den almıştır. Aydın’daki siyasetçilere bakarsanız MHP’de görev almışlığı vardır. Burası bu bakımından iyi bir okuldur” ifadelerini kullandı.
“ÜLKÜCÜLÜK MHP’DE OLUR”
İYİ Parti’den istifa ederek MHP’ye geri dönen Ali Özdemir ise “Köşk ilçesinde 11 yaşında Ülkü ocaklarında siyasete başladım. 2011’de ülkü ocakları yönetiminde yer aldım. Sonrasında fikir ayrılığına düştük. MHP’den ayrılıp İYİ Parti’den kurucu gençlik kolları başkanlığı yaptım. Belediye meclis üyesi adayı oldum. Baba evine geri döndüğüm için çok mutluyum. Ülküçülük MHP’de olur. Arkadaşlarımız başka yerde aramasınlar, yerimiz MHP’dir” diye konuştu.