CHP’li Sevim’den Alıcık’a ağır itham

Nazilli Belediyesine ait, Türkiye’de altyapı ve kanalizasyon konusunda birçok büyükşehir belediyesinde bile bulunmayan kanal açma ve vidanjör görevi yapan iş makinesinin Aydın Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesinin yankıları devam ediyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Geçmiş yıllarda alınan ancak altyapı sorumluluğunun Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle ASKİ’ye tahsis edilmesi gereken aracın, yıllarca eski başkan Haluk Alıcık tarafından saklandığı iddia edildi.

6360 sayılı yasa ile Aydın’ın Büyükşehir statüsünü kazanmasının ardından il genelinde tüm altyapı, içme suyu ve kanalizasyon işlerinin ASKİ’nin sorumluluğuna geçtiğini hatırlatan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, eski belediye başkanı Haluk Alıcık’ın Devir, Tasfiye ve Paylaşım Komisyonu’ndan sakladığı kombine kanal temizleme aracının ASKİ’nin görev alanında kullanılması gerektiği ve Nazilli Belediyesi’nin kullanabileceği bir görev alanının da olmadığı ifade etti. Alıcık’ın vatandaşın malını vatandaştan sakladığını iddia eden CHP’li Serkan Sevim, “Vatandaşın parasıyla alınan ve mutlak amacı vatandaşa hizmet olan bir aracı yıllarca vatandaştan kaçıran, gizleyen, depolarda çürümeye terk eden Haluk Alıcık’a sorarım bu ne hırs, bu ne kin! Yıllarca sırf şahsi ve siyasal çıkarlarınla örtüşmediği için büyükşehirle aranı bozuk tuttun. Nazilli’ye gelecek her hizmete engel oldun. Keskin sirke küpüne zarar diye boşa dememişler. Senin keskinliğin de Nazilli’ye, Nazilli halkına zarar verdi. Kombine kanal açma aracını kanuni mevzuatlara göre Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğüne teslim etmen gerekirken, devir, tasfiye ve paylaştırma komisyonuna bildirmeyerek mevzuata aykırı hareket ettin. Neden mi? Sadece gereksiz ve keyfi egon yüzünden!" diye konuştu.

“KANUNEN VE VİCDANEN YANLIŞ”

Sevim, “Tane tane, tekrar tekrar, üstünü altını çize çize anlatıyorum. Kapasiteni zorla, anlamaya çalış. Aydın Büyükşehir Belediyesinin kurulması ile birlikte tüm ildeki altyapı hizmetleri ASKİ görev, yetki ve sorumluluğuna geçti. Bu ne demek? Bu işle ilgili tek kurum, bu işi yapacak tek yetkili ASKİ’dir. Buraya kadar anladığını umut ederek devam ediyorum. Kanunların verdiği bu görev, yetki ve sorumluluklar çerçevesinde altyapı ile ilgili tüm araç gereç, ekipmanın ASKİ’de olması, ASKİ’ye teslim edilmesi gerekmektedir. Yani senin o kombine kanal açma aracı ortalıkta kimse yokken sağa sola sürmekten öte işine yaramaz. Her şey bu kadar şeffaf ve netken hala üç beş avare çıkıp kanundan, mevzuattan habersiz aynı gazeli söyleyip duruyorsunuz. Yegâne maksadı vatandaşa hizmet olan bir aracı hizmetten alıkoymayı, saklamayı, çürümeye terk etmeyi dayandıracak haklı bir sebep bulamazsınız. Yaptığınız yanlış ne kanuni, ne de vicdanidir. Nazilli halkı seni baş tacı etti, mükâfatını ego olarak ödedin. Tam da senden beklendiği gibi" ifadelerini kullandı.

“NAZİLLİ HALKINA İADE ETTİ”

"Büyükşehir Belediyesiyle sürdürdüğün anlamsız ve tek taraflı kavga yüzünden Nazilli birçok konuda hizmet alamadı" diyen CHP’li Sevim, şunları kaydetti: “Ne zaman hizmet gelse bir bahane buldun. Ne kendin ettin, ne de hizmet edene müsaade ettin. Ama halk senin bu tarifsiz egona daha fazla dayanamayıp, sandıkta cevabını verdi. Artık Av. Kürşat Engin Özcan ile Nazilli hızla yükseliyor. Sen ve senin gibilerin kaybettirdiği onca şeyi tamamlayarak hem de. İlk iş olarak sakladığın, çürümeye terk ettiğin aracı tam da bir hizmet adamından beklendiği gibi esas sorumlusuna yani ASKİ’ye protokolle teslim etti. Aslında Nazilli halkına iade etti. Halkın olanı halka verdi. Bundan sonra Nazilli halkı ego sahibi değil vicdan sahibi, hizmet bilinci olan insanları tercih edecek. Büyükşehir Belediyesinin yatırımları katlanarak ilçeye akmaya devam edecek. Çünkü kamu yararı ve menfaati tüm menfaatlerden üstündür ve o makamda oturandan beklenen de budur. Bilmem anlatabildim mi ya da anlayabildin mi?”

05 Ağustos 2019 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Aydın Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Aydın Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Doğruları Söylemek Ger - Ondan dolayı Atatürk parkı besihane bunun gibi bir kactane yerler büyük şehire kimler hibe etti ne güzel iş bunuda açıklarsanız millet bilsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ağustos 21:06

Aydin Markaları

Aydın Ses Gazetesi, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 213 16 50
Reklam bilgi


Anket Sitemizi nasıl buldunuz?