‘Çerçioğlu’na küfredilirken aklın neredeydi?’

‘Çerçioğlu’na küfredilirken aklın neredeydi?’
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti’ye yönelik hakaret ve küfür içerikli mesajlarına tepki göstermesi üzerine tartışmalara CHP İl Başkanı Ali Çankır da dahil oldu. Çankır, “Ey Mustafa Savaş! Özlem Çerçioğlu’na küfredilirken aklın neredeydi?” dedi.

Aydın’da bir anda siyaset gündemi kızıştı. CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in göreve gelmeden önce sosyal medya üzerinden AK Parti’ye yönelik küfür ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğunun tespit edilmesi üzerine siyaset gündemi bir anda hareketlendi. AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Metin Yavuz’un Polat Bora Mersin’e yönelik tepki içeren açıklamalarına, CHP İl Başkanı Ali Çankır karşılık verdi.

"KENDİ İL YÖNETİCİNİN İĞRENÇLİKLERİNE KARŞI NE YAPTIN?"

Çankır, Savaş’ın açıklamalarına yönelik yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Ey Aydın AKP Milletvekili Mustafa Savaş! İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır. İktidar partisinin Aydın milletvekili görüldüğü kadarıyla sözüm ona ahlak dersi vermeye çalışıyor. Bu milletvekili kim diye bakıyoruz, karşımıza bu ülkenin iki kadın büyükşehir belediye başkanlarından birisine adeta ağzından irin damlayarak, galiz küfürler savuran il yöneticisine ağzını açıp gık demeyen, bu nedenle de evvela bir kadına, bir anneye yapılan küfrü zımnen tasdik eden milletvekili çıkıyor. Ey Mustafa Savaş, boş beylik laflarını kendine sakla, partine sakla. Sen kendi il yöneticinin iğrençliklerine karşı ne yaptın da, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ne istiyorsun? Şimdi ben AKP milletvekillerine soruyorum. Kendi eşleriniz, kızlarınız için bu laflar edilseydi ne yapardınız? Oturun bir düşünün. İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın. Bu konuda en son konuşacak olanlar sizlersiniz. Kendi il yöneticisinin iğrençliklerine, kadına hakarete, bir anneye saldırıya dur diyemeyenlere karşı tüm kadınlarını asıl biz göreve davet ediyoruz.”

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.