"Veteriner hekimler özlük haklarını istiyor

"Veteriner hekimler özlük haklarını istiyor
Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin, meslektaşlarının zor şartlar altında çalıştığını kaydederek, “Özlük hakları verilirken, zor şartlar altında, azami yıpranmayla ancak buna rağmen azami özveri ve fedakarlıkla çalışan meslektaşlarımızın üvey evlat muamelesi görmesine tahammülümüz kalmamıştır” dedi. Şahin, veteriner hekimlerin özlük haklarının verilmesini istedi.

Küpeleri olmayan, sığır, koyun, keçi cinsi hayvanların yeniden küpelenmesine olanak tanıyan ve halk arasında küpe affı olarak isimlendirilen yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini kaydeden Başkan Şahin, “Yönetmelik uyarınca, 31 Mart 2019'a kadar küpesiz olan tüm hayvanlar küpelenebilecek. Kayıt ve tanımlama altyapımızdaki yetersizlik nedeniyle maalesef son yıllarda sıklıkla küpe affına başvurulmak zorunda kalınıyor. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır ancak şu bir gerçek ki, daha profesyonel bir kayıt ve tanımlama sistemi, daha kontrollü hayvan hareketi ve sınır güvenliği sağlanana dek küpe affı konusu zaruriyetini koruyacaktır” diye konuştu.

“TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI”

Sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı çevre, sağlıklı toplum zincirinin en önemli halkasının veteriner hekimler olduğunu belirten Şahin, “Küpe affında yine en büyük iş veteriner hekimlere düşecektir. Kış ortasında çıkarılan küpe affı nedeniyle, meslektaşlarımız kardan kapanmış yollarda at, eşek sırtında, buz tutmuş asfaltlarda eski model yürüyen tabutlarla, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde tüm zoonoz hastalıkların tehdidi altında görevlerini büyük titizlikle ve özveriye yapmaya devam edecekler. Özlük hakları verilirken, zor şartlar altında, azami yıpranmayla ancak buna rağmen azami özveri ve fedakarlıkla çalışan meslektaşlarımızın üvey evlat muamelesi görmesine tahammülümüz kalmamıştır. Sağlık sınıfına fiili hizmet zammı gibi özlük hakları verilirken 'Siz sağlık sınıfı değilsiniz', teknik hizmet sınıfına verilirken ise 'Siz teknik hizmet sınıfı değilsiniz' diyerek veteriner hekimleri boşluğa ve sahipsizliğe iten zihniyeti vicdanlarımız asla affetmeyecektir. Bizler hakkımız olanı alana dek mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Mehmet Kavas

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.