Karacasu Belediyesi şirket kuruyor

Karacasu Belediyesi şirket kuruyor
Taşeron işçiler konusunda kanun hükmünde kararname ile yapılan düzenleme gereğince belediyeler bünyesindeki şirketlere aktarılacak işçiler için hali hazırda bir şirketi bulunmayan Karacasu Belediyesi, kurulacak şirketin ilk adımlarını Ocak ayı Belediye Meclisinde attı.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 20. Maddesi'ne göre özel idare ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler belediye bünyesindeki şirketlere aktarılacak. Bünyesinde şirket bulunmayan belediyeler, şirket kurma faaliyetleri başladı. Çoğunluğu temizlik işleri ve fen işleri bünyesinde istihdam edilen 70 taşeron işçisi bulunan Karacasu Belediyesi'nde de kurulacak şirketin ilk adımı Ocak ayı Meclisi'nde atıldı. Belediye bünyesinde şirket kurulması ve kurulacak şirketin sermayesinin belediye bütçesinden aktarılması kararı oy birliği ile kabul edildi.

İKİ SEÇENEK VAR

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Mustafa Büyükyapıcı, “Belediyenin bugüne kadar bir şirketi yoktu. Taşeronda çalışan işçilerin istihdamına yönelik şirket kurmamız gerekiyor. Bu konu bu yüzden gündemimize geldi. Önümüzde iki türlü seçenek var. Anonim ya da limitet şirket kurulabilir. Şirketin kurulması ve belediyeden bütçe ayrılması şeklinde bir karar alalım. Zamanımız oldukça kısıtlı” dedi.

Kaynak:Özgür Dedeoluk

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.