Söke Belediyesi gıda güvenliği için sahada

Söke Belediyesi gıda güvenliği için sahada
Gıda satışı yapan esnafa yönelik denetimlerini sıklaştıran Söke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerekli belgeleri ve hijyen koşullarını titizlikle inceliyor.

Söke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırın, lokanta ve gıda satışı yapan işletmelere yönelik denetimler gerçekleştiriyor. Yapılan denetimlerde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, ilçe tarım kayıt belgeleri, hijyen belgeleri, vergi levhası, satışı yapılan ya da kullanılan bazı ürünlerin son kullanma tarihleri, hijyen koşulları ve temizlik konusunda incelemeler yapıyor. Yasa ve kurallara uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelere uyarılarda bulunuluyor. Kural ihlali yapan iş yerleri uyarılırken, hatanın tekrarı durumunda cezai işlem uygulanıyor.

"ŞİKAYET BİLDİRİLEBİLİR"

Vatandaşların sağlıklı ve gönül rahatlığı içinde gıda ürünlerini tüketmeleri amacıyla Zabıta Müdürlüğü'nce denetim gerçekleştirildiğini söyleyen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, son dönemde denetimleri sıklaştırdıklarını belirterek, “Denetimlerde esnaflarımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Denetimlerimiz devam edecek. Vatandaşlarımız da konuyla ilgili şikayet ve taleplerini belediyemize de bildirebilirler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.