Kuyucak’ta Çocuk Gelişim Kursu açılacak

Kuyucak’ta Çocuk Gelişim Kursu açılacak
Kuyucak Halk Eğitim Merkezi’nde Çocuk Gelişimi ve Bakımında Temel Bilgiler ve Etkinlikler Kursu açılacak. Kursa katılmak isteyenler 7 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecek.

Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi binasında 10 Aralık Pazartesi günü başlayacak kurs, hafta içi her gün 09.30-15.00 saatleri arasında toplam 574 saatlik olacak. Program doğrultusunda çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun basit etkinlikleri evde hazırlayabilen ve mesleğin yeterliliklerine sahip elemanlar yetiştirilmesi amaçlanıyor.

NÜFUS CÜZDANI VE DİPLOMAYLA BAŞVURU YAPILACAK 

Kurs, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında sektör deneyimi olan teknisyen ve meslek elemanları tarafından verilecek. Sertifika programını tamamlayan kursiyerler, mesleğin ait olduğu alandaki temel bilgi ve becerileri kazanıp alanın gerektirdiği temel yeterliklere sahip olacak, mesleğin gerektirdiği işleri yapabilecek. Kursa katılmak isteyenlerin 7 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenim durumunu gösterir belge ile Kuyucak Halk Eğitim Merkezi’ne başvurabileceği kaydedildi.

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.