Karacasu Belediyesinde 2019 bütçesi kabul edildi

Karacasu Belediyesinde 2019 bütçesi kabul edildi
Karacasu Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, belediye başkanlığı makamında yapıldı. Toplantıda Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan 2019 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı'nın başkanlık ettiği toplantı, mazereti sebebiyle katılamayan Hüsnü Ünsal’ın yerine katip üye seçilmesi ile başladı. Kadriye Sayal’ın katip üye seçilmesinin ardından bir önceki meclis zaptı oylandı. Toplantıda Nurten Doğaner, Yılmaz Gümüş, Sevgi Kulcu, Hüsnü Ünsal, İbrahim Kayahan’dan oluşan Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı 2019 yılı tahmini bütçe raporu, Yazı İşleri Müdürü Erdinç Büyükgümüş tarafından  okundu.

TASARRUFA GİDİLECEK

2018 yılında 19 milyon 462 bin lira olan bütçenin 2019 yılında 23 milyon 408 bin liraya çıktığı görüldü. 2018 bütçesinde de yer alan yaşlı bakım evi için 500 bin lira ödenek ayrılması hususu, 2019 bütçesinde de yer aldı. Yatırım harcamalarında halkın ihtiyaçlarının göz önüne alınarak projelerde buna göre öncelik verilmesine yer verilirken ayrıca ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar sebebiyle temsil ve tanıtım giderleri, akaryakıt giderleri, elektrik giderlerinde tasarrufa yönelik karar alınması istendi. Başkan Mustafa Büyükyapıcı çalışmalarından dolayı Bütçe Komisyonu'na teşekkür ederken, rapor oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak:Özgür Dedeoluk

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.