Dekan Göksoy EAVE Yönetim Kuruluna seçildi

Dekan Göksoy EAVE Yönetim Kuruluna seçildi
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Ömer Göksoy, 31- Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında Almanya Hannover’de düzenlenen Avrupa Veteriner Hekimliği Eğitimi Veren Kuruluşlar Birliği (EAEVE) Genel Kurulu’nda akreditasyon kuruluşunun Yönetim Kurulu’na (ExCom) seçildi.

Viyana merkezli EAEVE’nin bir üyesi olan ADÜ Veteriner Fakültesi, 2016 yılından bu yana bu kuruluş tarafından uluslararası tanınırlığı bulunan Türkiye’deki 5 Fakülteden biri olarak dikkat çekiyor.
Avrupa Birliği içerisinde eğitim, araştırma, hizmet, donanım, fiziki şartlar, kalite standartlarına sahip olduğunu ortaya koyan EAEVE’nin temel amacı, Avrupa’da veteriner hekimlik eğitiminin asgari standartlarını oluşturmak, geliştirmek, standartların uygulandığını takip etmek ve yeterli gördüğü fakülteleri Avrupa Birliği içerisinde akredite etmek olarak tanımlanıyor. Avrupa’da bulunan veteriner eğitim kurumlarından, ADÜ Veteriner Fakültesi’nin de içinde bulunduğu 96 Kurum, EAEVE üyesi. Bu başarı ile ADÜ Veteriner Fakültesi, Avrupa standartlarında bir fakülte olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini gösterdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.