ADÜ, İtalya'da proje toplantısına katıldı

ADÜ, İtalya'da proje toplantısına katıldı
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi koordinatörlüğünde sürdürülen Kadın Yöneticiler Cam Tavanı Kırıyor adlı Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık Projesi’nin 3. Ulusötesi Proje Toplantısı, proje ortaklarından CEIPES ev sahipliğinde İtalya’da gerçekleştirildi.

Projenin 3. ulusötesi toplantısına, ADÜ’den Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya, Doç. Dr. Pınar Yengin Sarpkaya, Arş. Gör. Tahir Yılmaz ve Öğr. Gör. Barış Çavuş, proje ekibini temsilen katıldı. İki gün süren toplantıda son dört ayın değerlendirilmesi yapılarak projenin yönetim süreci, bütçesi ve yaygınlaştırma faaliyetleri ile ilgili ortaklarla fikir alışverişinde bulunuldu. Projenin 1. fikri çıktısı olan Durum Analizi Raporu paydaşlara sunuldu ve önerileri doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılarak projenin 1. Fikri Çıktısı tamamlandı. Projenin 2. Fikri Çıktısı olarak belirlenen, kadın yöneticilere yönelik düzenlenecek Cam Tavan Eğitim Programı’nın planlaması yapıldı. Son olarak projenin 3. Fikri Çıktısı olan Mentörlük Eğitim Programı’na ilişkin ön bilgilendirme yapıldı. Ayrıca toplantıda, 4. ulusötesi toplantısının Nisan ayında projenin İspanya ortağı AMICS ev sahipliğinde Valencia’da gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

ADÜ PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ

ADÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruhi Sarpkaya koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk toplantısı, 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Aydın’da düzenlenmiş, ikinci toplantı ise 26-27 Temmuz 2018 tarihlerinde projenin Almanya’daki ortağı Education Mobility Grid ev sahipliğinde gerçekleşmişti. Aralık 2019’da sona erecek projenin toplamda 7 ortağı bulunuyor. Projenin yürütücüsü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, diğer ortaklar ise Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın Kültürel Gelişim Derneği, Education Mobility Grid (Almanya), Bragamob (Portekiz), CEIPES (İtalya) ve AMICS (İspanya). İki yıl sürecek olan projenin toplam bütçesi ise 170 bin 240 Euro.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.