Özmen'den "aday olmayacağım" çıkışı

Özmen'den "aday olmayacağım" çıkışı
AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, önümüzdeki günlerde yapılacak AK Parti Aydın İl Teşkilatı 6. Olağan Kongresinde aday olmayacağını açıkladı.

AK Parti Aydın İl Başkanı olarak 17 Ocak 2015’ten bu yana görev yapan Özmen, sürpriz bir karar aldı. Özmen, Genel Merkez ile yaptığı istişarelerin ardından tekrar aday olmamaya karar verdi. 
  Basın açıklamasıyla kararını duyuran Özmen, “Partimizin 6. Olağan Kongre süreci, delege seçimleri ile başladı. Bu süreçte 6. Olağan Kongre'de aday olup olmayacağımız noktasında bir karar vermemiz gerekiyordu. Genel merkezimizle de yaptığımız istişareler neticesinde kongrede aday olmama kararını almış bulunuyorum” dedi.

BAYRAK YARIŞI 

AK Parti Aydın’da bir nöbet değişiminin yaşanacağının altını çizen Özmen, "17 Ocak 2015 tarihinden bu yana 2,5 yıldır yürüttüğümüz il başkanlığı görevinde, bu görevin emanet olduğu bilinci ile emanete bir halel gelmemesi düşüncesi ve düsturu ile hareket ettik. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri, 15 Temmuz darbe girişimi ve 16 Nisan Halk Oylaması gibi zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu medeniyet mücadelemizin bu sürecinde AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, 'Esasen AK Parti çatısı altında ülkeye ve millete hizmet etmek için hiçbir unvana, hiçbir özel görevlendirmeye de ihtiyaç yoktur. Kendini bu büyük ailenin bir mensubu olarak gören herkes partisi ve ülkesi için elinden geleni yapmıştır ve inanıyorum ki yapmaya da devam edecektir.’ İnşallah bundan sonraki süreçte de partimin bir neferi olarak hizmete devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

KULİSLERDE 4 ADAY KONUŞULUYOR 

Öte yandan henüz tarihi belirlenmeyen AK Parti Aydın Teşkilatı Kongresi öncesinde mevcut başkan Ömer Özmen’in görevden alınabileceği ve yerine atanacak ismin kongrede tek aday olacağı iddia edildi. Kulislerde ise AK Parti İl Başkan adaylığı için, Gökhan Ökten, Rıza Posacı, Yalçın Pekgüzel ve Metin Yavuz’un isimleri konuşuluyor.

Kaynak:Kazım Yörükce

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.