Edinilen bilgiye göre, Kuşadası özel bir bakımevinde kalan yüzde 80 engelli 57 yaşındaki F.B.’nin bakımevi çalışanı hemşire N.A. tarafından darp edildiği iddia edildi. Aynı yerde hasta bakıcılık yapan bir kişinin ihbar etmesi üzerine darp iddiasından haberi olan bakımevi yönetimi darp edildiği iddia edilen zihinsel engelli F.B.’nın ailesine haber verdi. Ardından da hakkında soruşturma başlatılan hemşire işten de çıkarıldı. Bakımevi yönetiminin haber vermesi üzerine Kuşadası’na gelen F.B.’nin İzmir’de yaşayan kardeşi ve vasisi H.G, Kuşadası Cumhuriyet Savcılığına giderek hemşire N.A’dan şikayetçi oldu. Bakımevi Müdürü Haşmet Atabey ise iddialar üzerine kurum olarak gerekli araştırmayı yapıp hemşire N.A.’nın işine son verdiklerini söyledi.
Olayla ilgili Kuşadası Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
Bakımevinde hemşireye darp suçlaması
Kuşadası’nda özel bir bakımevinde kalan zihinsel engelli bir hastanın hemşire tarafından darp edildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Hemşire bakımevi yönetimi tarafından işten çıkarıldı.
Yorumlar
Trend Haberler
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
Nazilli’de seferberlik
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
Aydın'da yıkım devam ediyor
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi