Köşk ilçesinde yaşayan Halime H. (48) telefon çetesinin tuzağına düştü. Talihsiz kadını telefonla arayan dolandırıcı, Emniyet Müdürlüğü’nden aradığını ve polis olduğunu söyledi. “Halime hanım kimliğinizi herhangi bir yerde düşürdünüz mü?” diye soran dolandırıcı, "Hayır" cevabını aldı. Dolandırıcı bu sefer, “Kimliği tapuda falan kullandınız mı? diye sordu. Kadının, "Kullanmadım" demesi üzerine dolandırıcı bu kez de, “Oturduğunuz ev hacizli ve satılmış. Siz kiracı görünüyorsunuz. Ben evin haczini durdurdum. Şu an bankada operasyon yapıyoruz. Şimdilerde dolandırıcılık çok olduğundan dosyanız elimde” diyerek dosya numarası verip, “Bize inanmıyorsanız 118 80’den Aydın Adliyesi ve bankanın telefonunu isteyebilirsiniz” dedi.
Dolandırıcılara 12 bin 500 lira kaptırdı
Aydın’ın Köşk ilçesinde kendini telefonda polis olarak tanıtan dolandırıcılık çetesi, 118 80 tuzağı ile Halime M’nin 12 bin 500 lirasını çaldı.
Trend Haberler
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
Nazilli’de seferberlik
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
Aydın'da yıkım devam ediyor
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi