‘AKP adayı iftira ve yalan üzerine kurulu bir siyaset geliştirmekte’

‘AKP adayı iftira ve yalan üzerine kurulu bir siyaset geliştirmekte’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti’nin bastırıp dağıttığı gazete içeriğinin tamamen iftira, akıl ve mantıkla izah edilemeyecek, ancak hayal dünyasının ürünleri ile dolu olduğunu kaydetti. Bu yalanlara Aydınlıların en güzel cevabı Pazar günü sandık başında vereceğine inandıklarını kaydeden Ali Çankır, “AKP adayı 2 aydan bu yana şehrimizde dozu her geçen gün artan iftira ve yalan üzerine kurulu bir siyaset geliştirme

İftira kampanyasının içine “rant” kelimesinin sokuşturduğunu dikkat çeken CHP İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Bu şehirde rant denildiğinde akla ilk ne gelir? En iyi siz bilirsiniz. Jeotermal gelir. Bu şehirde 5 yıl içerisinde park yapmak adına toplam 483 bin metrekare alan kamulaştıran tek idare, sosyal demokrat belediyeciliğin öncüsü Aydın Büyükşehir Belediyesidir. Sizin buna hayaliniz, ufkunuz dahi yetmez. Aydın 2009 yılından bu yana AKP’ye yüzünü dönmemiştir ve dönmeyecektir de.”

‘MÜFETTİŞLERİNİZ NOKTA KADAR LEKE BULAMAMAKTADIRLAR’

“AKP zihniyetinin şehrimizi talan etmesine asla müsaade edilmemiştir. Sırf bu nedenle ranta kurban edilebilecek 177 bin metrekare Aydın Tekstil arazisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun olağan üstü gayretiyle AKP’nin engelleme çabalarına rağmen park yapmak üzere kamulaştırılmıştır. Yine Işıklı ’da doğal yaşam parkı yapmak üzere 296 bin metrekare arazi 5 yıl içinde kamulaştırılmıştır. Kuşadası’nda TARİŞ’e ait arazi de betonlaşmasını engellemek ve park yapmak amacıyla kamulaştırılmıştır. Bu alanların tümü bundan böyle Aydınındır, Aydınlınındır. Böyle bir belediyecilik yöntemi ve bakışı ile rantı yan yana kullanmak oy devşirme hayaline kapılanların safsatalardır. Sizin müfettişleriniz bu belediyenin her bir uygulamasını defalarca incelemekte ve hiçbirisinde nokta kadar leke bulamamaktadır. Dolayısı ile önümüzdeki birkaç gün içinde evinize, işyerinize dağıtılacak olan bu yalanlara en net cevabınızı, Pazar günü sandık başında vereceğinize inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.