KUŞAKK mahallelerde kadınlarla buluşuyor

KUŞAKK mahallelerde kadınlarla buluşuyor
Kuşadası Belediyesinin öncülüğünde kadınlara istihdam olanağı yaratmak ve üretilecek özgün hediyelik ürünlerle ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kurulan Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KUŞAKK) tarafından, Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde yaşayan kadınlara yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, KUŞAKK Başkanı Şerife Atınç, Güzelçamlı ve Davutlar mahallelerinde ikamet eden kadınlar katıldı. KUŞAKK'ın kuruluş amacı ve faaliyetlerine ilişkin bilgi aktarıldı. Toplantıda ayrıca üretilen ürünlere ilişkin sunum da yapıldı.

"KADINLARIMIZIN EKONOMİK HAYATA KATKI SAĞLAMASINI AMAÇLIYORUZ"

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, kadınlara kooperatifleri hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Şerifoğlu, “Kadınlarımızı kooperatifçiliğe özendirmeye çalışıyoruz. Kadınlarımızın ülkemiz ekonomisi için önemini anlatıyoruz ve onlara mümkün olan azami desteği vermek istiyoruz. Kadın erkek nüfusu eşit olmasına karşın, kadınların ekonomik hayata katılımı yüzde 8’dir. Kadınlarımızın kooperatifimizin içinde etkin rol almasını sağlamak istiyoruz" dedi.

Kaynak:Enver Önder

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.