Sağlıklı uzun yaşamın çatısı ‘Ege’

Sağlıklı uzun yaşamın çatısı ‘Ege’
Dünya Yaşlılık Derneği (DÜYADER) ve Dünya Markalar Derneği (DÜMADER) Genel Başkanı Umut Çınar, uzun yaşam merkezi Nazilli’yi ziyaret etti. DÜYADER Uzun Yaşam ve İleri Yaş Araştırma Komisyon Başkanı Engin Tulumbacı’nın da eşlik ettiği ziyarette konuşan Çınar, merkezin çalışmalarını değerlendirmek ve Kurban Bayramı ziyareti geçekleştirmek için ilçeye geldiklerini aktardı.

Türkiye’nin her köşesinde çalışmalar yapan DÜYADER’in hem istişare, hem de bayram ziyaretleri gerçekleştirdiğini ifade eden Tulumbacı, "Ege programı kapsamında şehrimizde bulunan Umut Çınar başkanımız ile bazı ziyaretlerde bulunduk, çalışmaları değerlendirdik. Nazilli’yi her fırsatta model olarak Dünya’ya anlatan derneğimiz daha farklı projelerle yine Nazilli farkını yaşatacaktır. Çünkü Nazilli özelliği olan bir şehirdir. Özellikle iklimi, yaşam şartları, toprağı ve insanı. Yazılı ve görsel birçok haberlerde yer alan Nazilli’mizin yaşam kalitesi ve sağlıklı yaşayanları önem arz etmekte, dünyaya örnek olmaktadır. Örnek olmaya devam edeceğiz. DÜYADER ve DÜMADER Genel Başkanımız Umut Çınar ile şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyor, tekrarlarına hep birlikte ulaşmayı diliyoruz” dedi.

“EGE’Yİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

"Ülkemiz için önemli gelir kaynaklarından biri olacağı düşünülen sağlık turizmi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor" diyen Çınar ise, şunları kaydetti: "Özellikle de sağlık turizmi ile ilgili olarak gündemde yer tutuyoruz. Çalıştay grubumuz TÜRSAB Yurt Dışı Temsilcisi Hüseyin Baraner, AGN Otel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kadayıfçıoğlu, Umut Çınarı Global ekibi Özgür Soy, Ege Erkoçak ve Dr. Süleyman Bulut ile istişarelerde bulunduk. Ege Bölgesi'nin özellikle uzun yaşam ile anılmasından dolayı, bir çok ülkeden cazibe merkezi bölgeye gelmek isteyenlerden telefon alıyoruz. Dünyanın giderek yaşlandığını ve bunun farkında olanların da uzun ve sağlıklı yaşam için Ege’yi bilmeleri önemli olacaktır. Fikirleri ve örnek çalışmaları ile turizme ciddi katkısı olan, 'Sağlıklı uzun yaşam bölgesi Ege' diyen Baraner ve Umut Çınarı Global Grubu, 2018'de milyonlarca turisti Ege’ye getirmeye hazır olduklarını belirtmiş ve Ege’nin sağlık, inanç ve genel turizm de çatı olacağı konusunda farkındalık oluşturmuştur. Sağlık turizmi çalıştayları çerçevesinde Ege bölgesi başta olmak üzere ziyaretler gerçekleştirdik. İzmir, Muğla, Çanakkale, Kuşadası ve Nazilli olmak üzere ziyaretlerde bulunduk.” 

"ÖMRÜNÜZ NAZİLLİ GİBİ OLSUN"

Nazilli’deki yaşam şartları, iklim faktörü, insanların samimiyeti ve doğal yaşam şartlarının her zaman ilgi çektiğini söyleyen Çınar, “Ankara merkezli olan derneğimizi Başkent’te sınırlamadık. Dünyayı geziyoruz ve her yerden binlerce gönüllümüz var. Bu sayede yaşamın kalitesine gösterilen özeni ve çalışmalarımızı dünyaya duyurmuş oluyoruz. Bir kişiye faydamızın olması, bir kişinin dahi sağlıklı yaşamasını ve sağlıklı yaş almasını sağlamak, bizim için en büyük mutluluk kaynağıdır. Bayram öncesi hem gönülleri almak, hem de çalışmalarımızı sürdürmek için Nazilli’deyiz. Nazilli bizim için çok önemli ve yaptığımız toplantılar, icra ettiğimiz çalışmalarda Nazilli’yi her daim model alıyoruz. Nazilli yaşlılık ve sağlıklı yaşam konusunda ilklerin şehri. Birçok proje Nazilli de başladı. Onun için, 'Bizim için merkez üssümüz' desek yanlış olmaz.  Bu vesile ile uzun yaşamın kalbinden, Nazilli'den tüm dünya ya selamlarımızı yolluyorum. Herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Ömrünüz Nazilli gibi olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Timuçin Kılıç

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.