Bakan Yardımcısı Nebati, Aydın’da iş adamlarıyla buluştu

Bakan Yardımcısı Nebati, Aydın’da iş adamlarıyla buluştu
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Aydın’da iş adamlarıyla buluştu. Ticaret Borsası Toplantı Salonu’ndaki programda “Türkiye Ekonomisi Kazanımlar ve Dengelenme Süreci” konulu sunum gerçekleştiren Nebati, iş dünyasının Türkiye’nin geleceği için önemli yapı taşlarından bir tanesi olduğunu dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Nebati, “Bu önemli yapı taşlarını oluşturan çok değerli iş insanlarımızın sorunları varsa, çözümü noktasında bizim hızlı hareket etmemiz, hızlı çözüm üretmemiz gerekiyor. Özellikle yerelde görülebilecek aksaklıkların merkezi idare aracılığıyla çözülebilmesi konusunda elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz. 9 Ağustos’ta değerli Bakanımızın bir açıklaması vardı. Bir takım paylaşımlar ve uluslararası operasyonların düğmeye basılmasıyla Türkiye’de o güne kadar başarılamamış kaos ortamının ekonomik yönle gerçekleştirilmesi konusunda adımlar attılar. Hemen iki gün sonrasında uluslararası piyasalar daha tam açılırken, Türk ekonomisini zedeleyecek ve Türk ekonomisini ciddi bir şekilde yaralamaya yönelik operasyon, Bakanlık, hükümet ve özellikle değerli vatandaşlarımızın iş birliği ile atlatıldı” dedi.

"GÜZEL ŞEYLER YAPILMAYA DEVAM EDİYOR"

Türkiye’de güzel işlere devam edildiğini kaydeden Nebati, “İki ay gibi kısa bir süre içerisinde Türkiye ekonomisi orta vadeli plana uygun bir şekilde önce dengelenmeyi, sonra disiplini ve ardından da değişimi gerçekleştirecek adımını attı. Bugün geldiğimiz nokta dövizin stabil olduğu enflasyonla mücadelenin özellikle her türlü sektördeki firmanın verdiği destekle belli bir noktaya geldiği ve önümüzdeki süreçte bunun hızlanarak devam edeceği bir Türkiye’deyiz. 16 yıldır bu ülkede nasıl güzel şeyler yapıldıysa, yapılmaya devam ediyor. Yapılacak olan bu güzellikler de inşallah hepimizin iş üretiminde olsun, katma değer üretiminde olsun, bize çok büyük yollar açacak, katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.
  Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise, “Merkez yönetim taşranın ülkenin en kılcal noktalarına kadar nüfuz ederek, oranın nabzını tutarak, problemleri ülkenin sathına şifa olacak şekilde en ince detayına kadar değerlendirerek kararlar oluşturduğunu görmekteyiz. Bunun bir nişanesi olarak Bakan yardımcımız ilimize teşrif ettiler” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Mehmet Kavas

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.