Efeler'in ilk meclisinde başkanvekilleri ile encümen üyeleri seçildi

Efeler'in ilk meclisinde başkanvekilleri ile encümen üyeleri seçildi
Yerel seçimler sonrası ilk toplantısını yapan Efeler Belediye Meclisi üyeleri, toplantıda başkanvekilliği, encümen üye, katip üye ve komisyonların üye seçimini gerçekleştirdi. Meclis’te meclis üyelerinin 24’ü Millet İttifakı, 13 ise Cumhur İttifakı’ndan oluşuyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis, seçimlerde Efeler Belediye Başkanlığı’na seçilen Fatih Atay’ın başkanlığında toplandı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan oturumda ilk olarak üye seçimleri gerçekleştirildi. Gizli oylama şeklinde yapılan oylamalarda CHP’li Memiş Dinç 1. Başkanvekilliğine, CHP’li Münevver Göktaş ise 2. Başkanvekilliğine seçildi. Katip üyelikler için yapılan oylamada ise CHP’li Gülşen Altuğ ve Arzu Akbulut Aksünger, bu göreve seçildi. Encümen üyeliklerine ise CHP’li Turgay Akgüller, İbrahim Tokat ve Yüksel Macaroğlu seçildi.

İMAR İLE PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONLARI SEÇİLDİ

Nisan ayının ilk meclis oturumunda İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nun üyeleri seçildi. İmar Komisyonu Abidin Arslan, Umut Yener Köse, Ahmet Ertürk, Tarkas Zorlu Koşar, İsmail Hakkı Eser’den oluşurken, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ise Ahmet Kızılkaya, Oktay Toros, Sabri Küçük, İsmail Hakkı Gül ve Duygu Göğde yer aldı. Diğer komisyonların üye seçimi ise önümüzdeki günlerde yapılacak. Öte yandan meclisin ilk toplantısını AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı ve MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın da takip etti.

Kaynak:Mehmet Kavas

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.