Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunumu ve saatler 09.05’i gösterdiğinde gerçekleştirilen saygı duruşu ile ilçedeki anma programı başladı. Atatürk anıtında meşaleler yakılırken gün boyu öğrenciler sırayla nöbet tuttu. Karacasu Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı Aydın Büyükşehir Belediyesi Karacasu Kültür Merkezinde devam etti. Buradaki programa Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Cumhuriyet Savcısı Osman Aslıyüksek, Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Erdinç Gümüş, AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, CHP İlçe Başkanı Mesut Büyükgümüş, MHP Karacasu Belediye Başkan Aday Adayı Zeki İnal, İYİ Parti Karacasu Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Dinç, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
81 yıl önce gördüğü Atatürk'ü anlatıp duygulandırdı
Aydının Karacasu ilçesinde tüm yurtta olduğu gibi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı düzenlendi. Çelenk sunumunun ardından Kültür Merkezinde devam eden programda 81 yıl önce Nazilli’ye Sümerbank’ın açılışına gelen Atatürk’ü karşılayan ve bugün hayattaki son isimlerden olan 93 yaşındaki Karacasulu Hasan Öncü’nün o günü anlatışı ve okuduğu şiir izleyenleri duygulandırdı.
Yorumlar
Trend Haberler
![Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/fdsfhgh.jpg)
Kuşadası sahil siteleri isyanda; ‘Yaşanan rezilliğe artık bir son verin!’
![Nazilli’de seferberlik](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/nazillide-temizlik-seferberligi-43001070ab94107956f8089416ed39b1.jpg)
Nazilli’de seferberlik
![Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c602.jpg)
Aydın’da akaryakıt istasyonuna 1 milyon liralık ceza
![Aydın'da yıkım devam ediyor](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/yikimaydin.jpg)
Aydın'da yıkım devam ediyor
![Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/c625.jpg)
Didim’de bir sahil daha mavi bayrak aldı
![Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi](https://sesgazetesicomtr.teimg.com/crop/250x150/sesgazetesi-com-tr/uploads/2024/07/afyonda-42-mahalleye-elektirik-v.png)
Aydem Duyurdu. Didim elektrik kesintisi 26 Temmuz Cuma 2024 Kesinti yapılacak mahallelerin tam listesi