Nazilli şehir stadında yaklaşık 2 bin taraftar ile oynanan karşılaşmada Protokol tribününde karşılaşmayı izleyen Efeler Belediyesi eski başkanı Mehmet Fatih Atay fenalaştı. Sağlık ekipleri protokol tribününde Atay'ın tansiyonu yükselmesi nedeniyle uzun süre ambulansta müdahale etmek için ikna için uğraştı. Sağlık ekiplerinin ikna ettiği eski Başkan Atay, sağlık ekipleri eşliğinde saha içinde bekletilen ambulansta tedavi altına alındı.
Protokol tribününde ve müdahale edildiği ambulansta uzun süre ikna edilmeye çalışılan M. Fatih Atay, 15 dakikada süren ambulanstaki ilk müdahalesinin ardından Efeler 09 SFK Kulüp Doktoru olan kardeşi Eralp Atay'ın çağrılmasının ardından birlikte Nazilli Özel Referans Hastanesi'ne kaldırıldı.