Didim'de karar alındı! O tarihlerde etkinlik düzenlenecek... Didim'de karar alındı! O tarihlerde etkinlik düzenlenecek...

Sahillerin halka kapatılamayacağının devlet yetkililerince defalarca açıklanmasına rağmen, sahilin kim yada kimler tarafından neden kapatıldığı merak konusu oldu.

Didim Yeşilkent bölgesindeki Martı sitesinin sol tarafından yer alan ve yazın vatandaşların rahatça denize girebildiği sahilin gelişi güzel kapatılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Özellikle Didimlilerin yaz döneminde uğrak yeri olan ve sığ denizi nedeniyle çocuklu ailelerin en fazla tercih ettiği plajlardan olan bu kısım, moloz dökülerek kapatılırken, üstüne de kurumuş ağaçlar dikildiği görüldü. Yaklaşık 1 km’lik sahilin yaz dönemi başında kapatıldığı tahmin edilirken, halka açık olması gereken sahillerin kim yada kimler tarafından kapatıldığı ise bilinmiyor. Yaz aylarında vatandaşların aileleriyle denize girerek serinlediği sahilin kapatılmasına ise vatandaşlar tepki göstererek “Devlet kurumları sahiller halka kapatılamaz diye açıklama yaparken, siteyle alakalı olmayan bu plajın girişi kapatılmış. Gelişi güzel moloz döküp, üzerine kurumuş ağaç dikerek olayı ört bas edilmeye çalışılması da pek anlamsız. Hem Kaymakamlığımızdan hem de belediyemizde bu konuda adım atmalarını bekliyoruz. Sahillerin bu şekilde kapatılması doğru değil. Yetkililerin adım atmasını istiyoruz.” diyerek sitemde bulundular.

Didimde Plajin Gelisi Guzel Kapatilmasina Halktan Tepki 478336 0C2Ac64F4A1Df62A073F3E367A8Abb20

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN