Didim Turizm Derneği binası bahçesinde düzenlenen fotoğraf sergisine Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, ADD Didim Şube Başkanı Yusuf Durmuş, DİTUR başkanı Melih Koyuncu, CHP Didim İlçe Başkanı Aşkın Atlı, dernek üyeleri, STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Didimde Add Ve Diturdan Ataturk Fotograflari Sergisi 473697 Fccbd6E1C5A2205A6F52B99B4B1Ec5Da

Didim 9 günlük tatilde 1,5 milyon kişi ağırladı Didim 9 günlük tatilde 1,5 milyon kişi ağırladı

ADD HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ARKA BAHÇE OLMAYACAK

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sergi öncesi konuşma yapan ADD Didim Şube Başkanı Yusuf Durmuş, Atatürk fotoğraf sergisine katılan herkese teşekkür etti. Durmuş, konuşmasında “Mustafa Kemal, Cumhuriyet'in yetiştirmek istediklerini ben devrimleri ondan aldım dediği vicdanı hür, irfanı hür, fikri hür sözleriyle yaklaşık yüz yıl önce ifade ediyor. Şimdi size soruyorum. Vicdanı hür, irfanı hür, fikri hür bir nesil için ne gibi çalışmalar yapıyoruz? Biz bu doğrultuda her çarşamba öğrencilerimize ders veriyoruz. Ücretsiz İngilizce dersi, gitar ve cuma günleri saz dersleri veriyoruz. ADD olarak her gün hemen hemen haftanın her günü doluyoruz. Dolu geçiriyoruz. Özellikle gençlerimize kendilerini ifade etmeleri için bir olanak sağlıyoruz. Bunu söylemek istiyorum. ADD hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir, olmayacaktır. Geçmişte böyle şeyler yaşandı fakat bundan sonra asla ADD hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacaktır. Bunu sözünü veriyorum size. ADD her türlü ideolojiyi yeter ki Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı herkesi kapsayacaktır. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Didimde Add Ve Diturdan Ataturk Fotograflari Sergisi 473697 9Ef29398A99E9Bf790B9D295B94Ecf6E

Konuşmaların ardından destek sunan ve sponsor olan DİTUR Başkanı Melih Koyuncu, DAHOT Başkanı İlyas Aydur ve İbrahim Halil Bingül’e plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından DAHOT öğrencileri tarafından halkoyunları gösterisi gerçekleştirildi. Başkan Gençay tarafından açılış kurdelası kesilirken, ardından etkinliğe katılanlar Atatürk fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi.

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN