Didim Belediyesinde başkanlık için devir teslim töreni gerçekleştirildi. Didim’in yeni Belediye Başkanı Hatice Gençay, Didim Belediyesi önünde eski Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, eski belediye meclis üyeleri, yüzlerce partili ve belediye personeli tarafından alkışlar ve müzik eşliğinde karşılandı. Atabay ve beraberindekilerin karşıladığı Yeni Başkan Gençay, başkanlık makamında ağırlandı. Başkan Atabay CHP’nin bayrağının Didim Belediyesinde dalgalanmaya devam ettiğini kaydederek, 10 yıl önce aldığı bayrağı yine CHP’li bir başkana devretmenin huzuru içinde olduğunu söyledi. 
Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay ise eski Başkan Atabay’a verdiği hizmetler için teşekkür ederken, Didim’e en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından Atabay, Gençay’a belediye mührünü vererek başarılar diledi.  Ardından Belediye binası önünde partilileri selamlayan Gençay ile Atabay birlikte vatandaşları selamladı. 

Didim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 92B9A78840F8181E3Ce287309237B10D
“KİMSEYİ AYIRT ETMEDİK; ANNEME VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM”
Teslim töreninde ilk konuşan Didim eski Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “Evet ülkemiz çok önemli bir dönemeci çok önemli bir neticeyle döndü. Haritada baktığımız zaman tek renk görmeye alışmıştık. Şimdi hiç kimseyi incitmek istemiyorum ama şimdi başkaları tek renk görmeye alışsın. Bayramımızın kırmızısını görmeye alışsınlar. Bu ülke hakkında sinsi sinsi planlar yapanlar içeriden ve dışarıdan bu kırmızıya alışsınlar. Çok yakın bir zamanda tahmin ediyorum iki yada iki buçuk yıl içerisinde bir erken seçim olacaktır. Şahsi tahminim... İşte o zaman bütün ülke kıpkırmızı olacaktır. Bizim için önemli olan başka bir şey daha var. İlçemizde güzel Didim’imizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını belediyemizin gönderilerinden indirmedik. Sizlerin büyük katkısıyla sevgili başkanım kısa zaman içerisinde gösterdiği üstün gayret ve çabayla bu bayrağın yerinde kalmasına tekrardan neden oldu ve bunu başardı. Benle beraber on yıl boyunca görev yapan bütün arkadaşlarıma, meclis üyelerime tek tek isimlerini saymıyorum başkan yardımcılarıma çok teşekkür ediyorum. Ne yaptıysak beraber yaptık. Çalışan bütün personel arkadaşlarımla beraber yaptık. Ve sizlerin desteğiyle yaptık. Hiç kimse ayırt etmeden herkese teşekkür ediyorum. Ulu önerimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği çok önemli bir sözle konuşmama son veriyorum. Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, öbürü Cumhuriyet Halk Partisi'dir demişti. Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağının dalgalandığı her yerde İran kademesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını alıyor olacaktır. Bir şeyi daha unutmadan da söylemek istiyorum. Sevgili anneciğime, rahmetli anneme verdiğim bir söz vardı. Anne başladığım gibi başım dik, alnım açık. Yeri geldiği zaman, zamanın geldiği zaman selamımı veririm. Benden sonra gelecek olan arkadaşıma yer veririm demiştir. Bugün bunu yapıyorum. O yüzden de çok mutluyum. Hepinizi seviyorum.” ifadelerine yer verdi. 

Didim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 02E47Bd528861A4651A4A63Ed03D384E
“DİDİM’İ AİLE GİBİ YÖNETECEĞİZ”
Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay ise Didim’i halkla birlikte yöneteceklerini ifade ederek  emeği geçen herkese teşekkür etti.  Seçimi 2019’daki seçimden alınan oydan daha fazlasını alarak kazandıklarını belirten Gençay “Deniz başkanım ifade etti. Bayrağı indirmedik. Bayrağı daha yukarılara taşıdık. Sağ olun, var olun. Başkanıma da çok teşekkür ediyorum. On yıl boyunca partimizin partimiz adına, partimiz için gerçekten çok güzel bir belediyecilik sergilendi. Sağ olsun var olsun. Tüm meclis üyelerime, tüm çalışma arkadaşlarına ben de sonsuz teşekkür ediyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Aldığım emaneti en iyi şekilde güzel şekilde daha ileriye taşıyacağız. Çünkü ailem dedim ben size aile içerisinde birlik olacak. Aile içerisinde birliktelik olacak.  Aile içerisinde güzellik olacak. Çünkü Sizle beraber yöneteceğiz. Hak için hak için böyle yola çıktık. Bu sözünüzü tutacağız. Bütün mesai arkadaşlarımla herkes Didim Belediyesi'nin içerisine eşit bir şekilde girecek. Güler yüzle karşılanacak, güler yüzle uğurlanacak. Bugüne kadar olduğu gibi tabii ki.  Aldığım mühür benim için onur verici. Onu adaletli bir şekilde hak hukuk çerçevesinde dilim halkı için kullanacağıma söz veriyorum. Kadın sözü veriyorum. Sayın Genel Başkanım Özgür Efendi bizlere güvendi. Bizlere inandı. Değişim dedi. Kadınların gençlerin önünü açtı ve bizleri belediye başkanı olarak atadı. Bizler de onu mahcup etmedik. Bütün Türkiye'yi gelincik tarlasına çevirdik.  Türkiye İttifakı'na bizden buna ihtiyacımız var. Bizim birlikteliğe ihtiyacımız var. Biz de hiçbir din, dil, ırk, ayrımı olmadan, herkese eşit gören, herkesi bir gören bir anlayışımız var. Bunu da sandığa sizler sayesinde yansıttık. Sizler sayesinde bunları başardık.  Didim için çalışacağız. Sağ olun var olun.” diye konuştu.  Konuşmaların ardından Yeni Başkan Gençay, Atabay ve eşini aracına kadar alkışlarla uğurladı. 
Ardından makama geçen Didim’in yeni Belediye Başkanı Hatice Gençay, “Oturmaya değil hizmet etmeye geldik. Bundan sonra daha çok çalışacağız.” sözleriyle ilk mesajını verdi. 

CHP’li Karakoz, “Acarlar’ın elektrik ve internet sorunu bir an önce çözün” CHP’li Karakoz, “Acarlar’ın elektrik ve internet sorunu bir an önce çözün”

Didim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 C9B0Dd73B13A603Cc244338908299641Didim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 92E29920Fc6Ab303Fb0E6903C8C7Da57Didim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 53Fb64B808004Cbda6Ec01D17769166ADidim Belediyesinden Devir Teslim Yapildi 459681 09B4Bb032E3B581C498E87Cfdb22939B

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN