Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, Didimlilerin taleplerine yanıt vererek ilaçlama çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdi. Belediye ekipleri, pek çok noktada karasinek ve larva ile mücadele ederken, akşam saatlerinde de ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Başkan Hatice Gençay, sivrisineklerle etkin mücadele için Didimlilere önemli bir çağrıda bulundu. Açık alanlarda su birikintisi bırakılmaması ve çöplerin ağzı kapalı şekilde atılması gerektiğini vurgulayan Başkan Gençay, belediye ekiplerinin gece gündüz sahada olacağını belirtti. İlaçlama çalışmalarının başarılı olabilmesi için halkın da desteğini isteyen Başkan Gençay, bu önlemlerin sivrisinek popülasyonunu azaltmada büyük önem taşıdığını ifade etti.
ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
Didim Belediyesi'nin ilaçlama çalışmalarına destek vermeleri için vatandaşlara çöplerini ağzı kapalı şekilde atmaları, açık alanlarda su ve su birikintisi bırakmamaları ve ilaçlama ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırmaları istendi. Didim Belediyesi, halk sağlığını korumak amacıyla ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlaçlama ekipleri gece gündüz sahada görev yaparak Didim'i daha sağlıklı bir yaşam alanı haline getirmek için çalışıyor.