Kısa adı DAHOT olan Didim Halk Dansları Topluluğu Spor Kulübü, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın DAHOT festivaliyle ilgili söylemlerine cevap verdi. DAHOT yönetim kurulu yaptığı açıklamada Gençay’ın iddialarıyla ilgili şunları kaydetti; “Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yapan Didim Belediye Başkanımız Sayın Hatice Gençay'ın festivalimize yönelik davet edilmedik demesi DAHOT Kulüp yöneticilerimizi, üyelerimizi ve sporcularımızı çok üzmüştür. Eksik veya yanlış bilgimi verildi bilemeyiz. Lakin başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve tüm Partili meclis üyelerimizin hepsi için davetiye bırakıldı. Kamuoyu tarafından bilinmelidir. Didim Belediye Başkanımız Festival hakkında kendilerinin bilgilendirilmediğini söylemiş, kulüp yönetimi olarak ziyarette bulunmak ve festival hakkında bilgilendirmek için kulübümüzün randevu taleplerimize olumlu cevap verilmemişken, ayrıca kendisini telefonla aramamıza rağmen hiçbirine cevap vermemişken bilgilendirilmedik demek ne kadar doğru bunu da kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Didim’de Yalı caddesi gece de hareketli Didim’de Yalı caddesi gece de hareketli

Dahottan Baskan Gencayin Soylemlerine Cevap 485755 F2Bad7D30C83Ef3C2377D01906492611

“TASARRUF TEDBİRLERİ NEDENİYLE DESTEK VERİLMEDİ”


Belediye Başkanımız Sayın Hatice Gençay'ın tasarruf tedbirleri nedeni ile yardım yapamayız demiş olması belediyemizde mevcut olan sahne, ses sistemi, bariyer ve özellikle izleyici ve misafir gruplarının oturmaları için sandalyelerin temin edilmemesi belediyemize yakışmamıştır. İzleyicilerin ve kamuoyunun eleştirilerine neden olmuştur. Bilinmelidir ki DAHOT siyaset üstü bir kurumdur. Çünkü bünyesindeki kimsenin siyasi görüşüne, etnik kimliğine, dili ve dini mezhebi sorulmaz. Bu DAHOT Kulübümüzün kırmızı çizgimizdir.

“EYLÜL’DEKİ FESTİVALİMİZ İÇİN TALEPLERİMİZE KARŞILIK VERİN”


Çağrımızdır, Didim belediye başkanımız Sayın Hatice Gençay'ya ve çalışma arkadaşlarına 01-06 Eylül 2024'te yapılacak olan Uluslararası Festivalimiz ile ilgili görüşme taleplerimize karşılık verin. Festivalimizi Didim Belediyemiz öncülüğünde ve sponsorlarımızın da katkıları ile Didim'e yakışır bir şekilde birlikte yapmak için biz hazırız.

Dahottan Baskan Gencayin Soylemlerine Cevap 485755 437329B71E6De634E58Cdebea1173A9B-1

“SÜRÇÜLİSAN ETMİŞSEK VE EDERSEK DE AFFOLA”


DAHOT olarak dünden bugüne kadar Didim'de üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bugüne kadar kulübümüze emek veren, destek olan, her kuruma, her iş insanına, eski yeni hocalarımıza, yöneticilerimize, dansçılarımıza, velilerimize DAHOT gönüllülerine ve tabii ki yerel basınımıza canı gönülden çok çok teşekkür ederiz Bazen biz DAHOT yöneticileri olarak eksik, yanlış ve kusurlarımız olabilir. Bu hususta sürçülisan etmişsek ve edersek de affola. Saygılarımızla

Muhabir: HÜSEYİN ÇALIŞKAN