Cumhur İttifakı Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, Yenicami Mahallesinde seçim bürosu açtı. Açılışa Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, AK Parti Milletvekili Ömer Özmen, AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer ve partililer katıldı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, "1 Nisan'dan itibaren Söke gerçek hizmete kavuşacak. Söke, Büyükşehir Belediye Başkanın kaprisinden ve kavgadan dolayı çok şey kaybetti ve çok çekti. 1 Nisan'dan itibaren sevgili başkanımla uyum içerisinde Söke'yi gerçek hizmete kavuşturacağız" dedi.

SÖKE’YE KÖPRÜLÜ KAVŞAK SÖZÜ

Seçime 25 gün kaldığını hatırlatan Savaş, şunları söyledi: "31 Mart akşamı Söke'de bir başarı hikayesi yazacağız ve bu başarı hikayesinin öncü adımlarını bu heyecanı şu anda görüyorum. 25 gün kaldı dayan Söke. Çok güzel projelerimiz var. 1 Nisan’dan sonra Novada kavşağını yapıp trafiği rahatlatacağız. Trafik çilesini bitireceğiz.”

Cumhur Ittifakindan Sokede Govde Gosterisi 451601 621C0Aefb6A3806483E4C0B4F303Ad7B

“HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Savaş, muhtarları kimseye muhtaç etmeyeceğini belirterek, "Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Aydın'ın her yerine eşit hizmet götüreceğiz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı, belediyenin kaynaklarını çar çur ediyor. Belediyenin kaynaklarını kendi tanıtımına harcıyor. Kendi reklamını yapıyor. Bunun için 500 milyon para harcıyor. Bu kimin cebinden çıkıyor hepimizin cebinden çıkıyor" diye konuştu.

Cumhur Ittifakindan Sokede Govde Gosterisi 451601 F7A040Cc8B4Cad230117C1E9C678D296

SÖKE VE AYDIN HİZMETE DOYACAK

Türkiye'nin en pahalı suyunu Aydınlıların kullandığını ifade eden Savaş, sözlerin şöyle tamamladı: "2 yıl önce metreküpü 6-7 lira olan su, şu anda 38 lira. İki yılda suya yüzde 550 zam yapıldı. Benim Aydınlı hemşehrilerim haraç ödemek istemez. İşte o haraç düzenine son vereceğiz. 1 Nisan'dan itibaren su fiyatlarına yüzde 50 indirim yapacağız ve 5 yıl boyunca zam yapmayacağız. Belediyenin kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanacağız. Söke ve Aydın hizmete doyacak.

" SÖKE’DE DEĞİŞİM OLACAK''

Söke Belediye Başkan Adayı Tekin ise "31 Mart'ta Söke'de bir değişim olacak. Büyük güne 25 gün kaldı. Hep birlikte Söke'yi ve Aydın’ı değiştireceğiz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 5 yılda ancak 5 kez ilçemize gelmiştir. Ama değişimi görünce son bir buçuk ayda 6 kez Söke'ye geldi. 4 buçuk yıl ilçeye hizmet yapmadılar son 6 ayda güya hizmet yapmaya başladılar. 5 yıl seçildiklerini unuttular. İnşallah 31 Mart'ta Söke'de değişim olacak. Söke gerçek hizmet ile buluşacak" ifadelerini kullandı. Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışının ardından pazarı gezen Savaş, esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip alışveriş yaptı.

CHP'li Bülbül, Kuyucak'taki jeotermal isyanını meclise taşıdı CHP'li Bülbül, Kuyucak'taki jeotermal isyanını meclise taşıdı

Cumhur Ittifakindan Sokede Govde Gosterisi 451601 A1496B974Bbf109537560781A8F72844

Kaynak: HABER MERKEZİ