ADÜ Çine Meslek Yüksekokulu (MYO) ve AYTO AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi iş birliği ile Çine’de önemli bir yatırım hayata geçirildi. Süleyman Pekgüzel Kampüsü’nde “Fırın ve Unlu Mamuller Üretim Operatörü Uygulama Sınavı Alanı” düzenlenen törenle hizmete girdi. 

YOĞUN KATILIM SAĞLANDI 
Törene, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent’in yanı sıra TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Çine Kaymakamı Murat Büyükköse, Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, il ve ilçe müdürleri, akademik ve idari personel ile siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı. 

Cineye Onemli Yatirim 485109 0D7060D6763Dbad83Cad5D3F20D1Fcbb

DONANIMLI BİREYLER YETİŞTİRİLECEK
Bu iş birliği sayesinde öğrencilere ve sektör çalışanlarına önemli fırsatlar sunulacağını belirten Çine MYO Müdürü Doç. Dr. Hasan Erdoğan , AYTO AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi’nin Fırın ve Unlu Mamuller Üretim Operatörü alanında yapılacak sınav ve belgelendirme süreçlerinde gıda işleme bölümü akademisyenlerinin, değerlendirici ve eğitmen olarak görev alabileceğini belirterek, öğrencilere sunulacak uygulamalı eğitimler ile sektörün beklentilerine uygun, donanımlı ve belgeli bireyler yetiştirileceğini ifade etti.

Cineye Onemli Yatirim 485109 54B7Bbc5686A6Eb5Adfddf7Fd0C9E632

Aydın Büyükşehirden Eğrek Cemevi’nde iftar programı Aydın Büyükşehirden Eğrek Cemevi’nde iftar programı

TÜRKİYE’YE HİZMET VERECEĞİZ
AYTO AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezinin Fırın ve Unlu Mamuller Üretim Operatörü alanında yapılacak sınav sonucu alınan belgelerin Avrupa Birliği'nde geçerli olduğuna değinen Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, “Bu süreçte ekipmanların tam olarak sağlanması önemli bir adımdı. Eksikleri Ticaret Odası olarak tamamladık ve bugün büyük bir gururla bu açılışı gerçekleştiriyoruz. Bu başarı, tüm sektörler için özellikle Çine, Aydın ve üniversitemiz için büyük kazançlar sağlayacaktır. Gerçekleştirilen iş birliği ile sadece Aydın’a değil tüm Türkiye’ye hizmet vereceğiz.” dedi.

Cineye Onemli Yatirim 485109 C8470425A95E9D3C9Add66E225Fb18F3

EĞİTİMDEKİ KARARLILIĞIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ
Çine Meslek Yüksekokulu ve Aydın Ticaret Odası AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi iş birliğiyle hayata geçirilen bu önemli projenin açılışında yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında ADÜ’nün Aydın için yenilikçi çözümler ürettiğini ve toplumsal kalkınmaya katkı sağladığını belirtmek isterim. Bu açılış, öğrencilerimize gerçek dünya deneyimleri sunacak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi destekleyecek ve yerel ekonomiye katkı sağlayacaktır. İş birliğinin her iki taraf için de faydalı olmasını temenni ediyorum. Tüm bu amaçlar doğrultusunda, eğitimdeki kararlılığımızı ve öğrencilerimize olan sorumluluğumuzu sürdürecek iş birliği projelerinde yer almaya devam edeceğiz.” dedi.

Cineye Onemli Yatirim 485109 66B6380647E5B43031Cb0Adcd3A73C72

“REKTÖRÜMÜZÜN GAYRETLERİNE ŞAHİDİZ” 
Üniversite-sanayi iş birliği ile gerçekleştirilen ve Türkiye’de ikinci, Ege bölgesinde birinci olan bu projeyi çok kıymetli bulduğuna değinen TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Aydın turizm kenti, tarım kenti ve termal kent olmasının yanında sanayi, ticaret ve üniversite şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemizin, üniversite-sanayi, iş insanları ve diğer alanlarla iş birliğini çok önemsiyoruz. Üniversiteler kendi akademik gelişimini sağlamalılar ama bölgelerin harekete geçmesinde de önemli dinamiklerdir. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Kent’in göreve gelmesinden bu yana bu dinamiklerin harekete geçirilmesi noktasında gayretlerini izliyoruz, şahidiz. Bu anlamda Sayın Rektörümüze huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem adına bölgemizden ve Çine’den çok umutluyum. Üniversitemiz bu iş birliğiyle bölgemizin ve tüm Türkiye’nin istihdam, ihracat ve üretim kapasitesini artıracaktır. Aydın'ın ve Türkiye'nin ekonomik potansiyelini artırmaya yönelik yapılan bu tür çalışmaların destekleyicisi olmaya devam ediyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Cineye Onemli Yatirim 485109 0Cd657304E58750Ddf64798Efea58206

Kaynak: HABER MERKEZİ