Aydın’ın İncirliova ilçesinde CHP’nin Belediye Başkan adayı Osman Gökmen, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Esnaf ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen CHP’li Gökmen, belediye çalışanlarına müjde verdi. Gökmen, yerel seçimleri kazanarak göreve geldiği gün olan 1 Nisan’da belediye çalışanlarının en düşük maaşının 30 bin TL olacağının sözünü verdi.

“KİMSE EKMEĞİNDEN VE İŞİNDEN OLMAYACAK”

Çerçioğlu'ndan büyük üstünlük! İşte ilçelerdeki oy dağılımı... Çerçioğlu'ndan büyük üstünlük! İşte ilçelerdeki oy dağılımı...

En düşük maaşın net 30 bin TL olacağını açıklayan Gökmen “Geçtiğimiz günlerde çalışan personelimizin en düşük maaşının 23 bin 400 TL olacağının sözünü verdik. Ancak maalesef ülkedeki ekonomik gidişat bu verdiğimiz sözün altında kalacağını hesaplattırdı bize. Her gün gelen zamlar, emekçilerimizin ezilmesine göz yummamamız gerektiğini işaret etti. Bu yüzden daha önce açıkladığımız rakamın düşük kalacağının hesabı ortaya çıktığı için 1 Nisan’dan itibaren belediye çalışanlarımızın en düşük net maaşının 30 bin TL olmasını kararlaştırdık. Göreve geldiğimizde belediye hizmetlerini sağlıklı ve düzenli bir şekilde yürümesini sağlayan mekanizması olan çalışanlarımızın daha rahat, daha müreffeh ve huzur içinde, ekonomik baskının altında kalmadan emeğinin karşılığını alabilmesi için elimizden geleni yapacağız. 1 Nisan’dan itibaren göreve geldiğimizde kimsenin aklında soru işaretinin kalmamasının altını çizmek isterim. Kimse ekmeğinden ve işinden olmayacak. Bu konuda verdiğim sözün arkasında duracağım. Ama bende kendilerinden söz almak isterim. Göreve geldiğimizde, çalışma arkadaşlarımın da ayrım yapmadan daha refah bir İncirliova için çok çalışacaklarının sözünü vermelerini isterim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ