Cumhuriyet Halk Partisi Aydın milletvekili ve disiplin kurulu üyesi Süleyman Bülbül, Nazilli’de bulunan meslek odası ve STK’ları ziyaret etti. Milletvekili Bülbül’e ziyaretlerde CHP Nazilli İlçe Başkanı Aslı Ökmen, belediye meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolları eşlik etti. Program kapsamında Bülbül beraberindekiler ilk olarak Berberler Odası, Disk Emekli Sen, Ziraat Odası, Eğitim-İş, Kahveciler Odası, Bakallar Odası ve son olarak Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ziyaret edildi. Ziyaretler sıcak ve samimi bir ortamda geçerken, sorun talepler Bülbül tarafından hassasiyetle dinlendi.

Chpli Bulbul Nazillide Sorunlari Dinledi Cozum Yollarini Konusuldu 484455 E43F349C453Ba84F55Eb202628761D14

“ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINI ANKARA’YA İLETECEĞİZ”

Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak’ı ziyaret eden Bülbül ve beraberindeki heyet çiftçilerin sorun ve taleplerini dinledi. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Süleyman Bülbül tarımın önemine dikkat çekerek “Tarım Türkiye’nin geleceğidir. Bu çerçevede örgütümüzle birlikte çiftçilerimizin taleplerini not aldık ve Ankara’ya ileteceğiz. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“GEÇİM YOKSA SEÇİM VAR”

Erken seçim konusunda konuşan Süleyman Bülbül “Biz yerel seçim zaferinden sonra müzakere sürecini başlattık. İktidara karşı çiftçinin, asgari ücretlinin, emeklinin haklarını savunduk ancak gördük ki iktidar bu talepleri göz önüne almıyor. Mitingler yaptık. Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin hukuk devleti olması, hak ihlallerinin son bulması için demokrasi mitingi yapacağız. Geçim yoksa, hukuk yoksa seçim var” ifadelerini kullandı.

Chpli Bulbul Nazillide Sorunlari Dinledi Cozum Yollarini Konusuldu 484455 B1Ee2De77D6Ab902Ce89Ba176D010E78

ANLIAK SU SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ, “VAHŞİ SULAMAYI BIRAKMALIYIZ”

Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak CHP heyetine ziyaret için teşekkür etti. Kuraklığa dikkat çeken Alnıak “Vahşi sulamadan bir an önce vazgeçilerek basınçlı sulama sistemine geçilmesi gerekiyor. Adıgüzel Barajı’nın halihazırdaki su seviyesi yüzde 20 civarında. Eğer kapalı sisteme geçilirse Aydın’ın bir ucundan diğerine barajın geçtiği her yer rahatlıkla sulanabilir. Bu su bize üç yıl boyunca yeter. Bu sayede en az 5 bin sondaj kuyusu da kapatılarak yeraltı suları kurtarılabilir” ifade etti.

Chpli Bulbul Nazillide Sorunlari Dinledi Cozum Yollarini Konusuldu 484455 6C19Ac4A3518262A9236D955Df4A8504

Germencik’e yeni başkan yardımcısı Germencik’e yeni başkan yardımcısı

“PARTİ HUKUKU ÇALIŞACAK”

Milletvekili Süleyman Bülbül son olarak sosyal medya hesabından kendini eleştiren Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ile ilgili soruya da, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir milletvekili olarak Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı ile sosyal medyada ya da basında tartışmam. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelenekleri ve parti ahlakı bunu gerektirir. Parti hukuku çalışacaktır. Bundan ne anlarsa anlasınlar” ifadelerini kullandı.

Muhabir: NAZLI ALTINAYAR