CHP Aydın İl Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Efeler ilçesindeki Nevzat Biçer Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Dinç, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.
“BÜYÜK BİR BAŞARI YAKALADIK”
Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, partililere seslendi. Birlik ve beraberlik mesajları veren CHP İl Başkanı Saatçı, “Bizler hiçbir zaman kolay olana talip olmadık. Hep zor olanın peşinden koştuk. Hedeflerimizin ve hayallerimizin yolundan bir an olsun ayrılmadık. Karamsarlığa kapılmadık, umudumuzu her daim diri tuttuk. Yerel seçimlerde başta Aydın Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere 13 ilçe belediyesini kazanırken 14 ilçemizde meclis çoğunluğunu alarak büyük bir başarı yakaladık.” diyerek yerel seçimde elde edilen başarıdan dolayı tüm partilere teşekkür etti.
“TASARRUF TEDBİRLERİNİN ARKASINA SIĞINMAYACAĞIZ”
İl Başkanı Saatçı’nın ardından kürsüye Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çıktı. Alkışlar ve sevgi gösterileri eşliğinde kürsüye çıkan Başkan Çerçioğlu, tasarruf tedbirleri hususuna değindi. Başkan Çerçioğlu, bu tedbirler kapsamında belediyelerin kreş açamamasının doğru olmadığını belirterek AK Parti iktidarına seslendi. Özellikle belediyelere yönelik tasarruf tedbirleri başlığı altında belediyelerin kreş bile açamamasının gerçekten çok üzücü olduğunu vurgulayan Başkan Çerçioğlu, “Bu tasarruf tedbirleri ülkemizde gerekli mi gerekli. Ama kreş için geçerli olmamalı. Buradan iktidar partisine tekrar seslenmek istiyorum. Eğitimden tasarruf olmaz. Geleceğimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve yarınlarımız için. Ama biz Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, asla bu tasarruf tedbirlerinin arkasına sığınmayacağız. Tüm gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.
“ÜÇ YIL SONRA İKTİDARIZ”
Toplantıda Başkan Çerçioğlu, il genelinde Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yatırımları ve devam eden çalışmaları da anlattı. “Çalışmaya devam edeceğiz. Üç yıl sonra iktidarız." ifadelerini kullanan Başkan Çerçioğlu'nun bu sözleri salonda büyük alkış aldı.
“ADALET DOLU TÜRKİYE’YE BIRAKACAĞIZ”
Partililerine teşekkür eden CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ise, “Bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bir borcumuz var. Önemli olan bizlerin bir daha seçimde hangi koltukta olduğu, o koltuğa tekrar oturup oturmadığı değil. Önemli olan bir daha ki seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak. Bizim görevimiz ve sorumluluğumuz budur. Umudumuz, enerjimiz, inancımız büyük. Hep birlikte el ele vererek Cumhuriyet Halk Partisi’ni genel seçimde iktidara taşıyacağız. Çocuklarımıza ve torunlarımıza özgür, huzur, adalet dolu bir Türkiye bırakacağız.” diye konuştu.
“HEP BİRLİKTE KAZANDIK”
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de “1977 yılından sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti olması, sizlerin emekleriyle, alın teriyle, bizlerin alın teriyle hep birlikte kazandık ve kazanmaya devam edeceğiz. Her şey çok güzel gidiyor. Türkiye’de korku iklimi var, Türkiye’de demokrasi yok, hukuk devleti yok. Böyle bir düzende Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart’ta iktidar seçeneği olarak Türkiye’de birinci parti olması halkın umudunu ortaya koyuyor.” diyerek çalışmalarından dolayı partililerine teşekkür etti.
“DÜNE GÖRE GÖREVİMİZ DAHA FAZLA”
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise yerel seçimlerde elde edilen başarının büyük bir başarı olduğunu vurgulayarak partililerini rehavete kapılmaması yönünde uyardı. Partililerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden CHP’li Tezcan, konuşmasında “Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’de artık esaslı bir dönüşümün sorumluluğunu omuzlarında taşıyor. Düne göre görevimiz daha fazla. Düne göre yükümüz daha ağır. Övünülecek, tadını çıkarılacak da çok şey var. Bu başarının keyfini yaşayalım ama şımarmadan yaşayalım. Birbirimizi hırpalamadan yaşayalım. Türkiye’de 1977 yılından sonra ilk defa yüzde 38 ile Cumhuriyet Halk Partisi, birinci olarak sandıktan çıktı. Bu oyların tamamının bizim oyumuz olmadığını biliyoruz. Bu oyların tamamının gelip Cumhuriyet Halk Partisi’ne henüz demirlememiş olabileceğinin farkında olacağız. Bundan sonraki siyaset yolculuğumuzda 31 Mart seçimlerinde verilen oyların Cumhuriyet Halk Partisi ile kalıcı bir sözleşme yapmasını sağlamak bizim görevimiz.” ifadelerini kullandı.