Aydın’ın Germencik ilçesinde her hafta olduğu gibi yine perşembe günü, semt pazarı kuruldu.
İlçe merkezinde kurulan pazara, vatandaşlar mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için alıverişe çıktı. Esnaflar tarafından çeşit çeşit meyve ve sebzelerin görüye çıkartıldığı pazarda, çağla da yerini aldı. Çağlanın kilogramı 180 liradan satışa sunuldu. Vatandaşlar, çağladan genellikle yarım kilogram ve tadımlık almayı tercih etti.
“İLERLEYEN SÜREÇTE FİYATI DÜŞECEK”
Pazarcı esnafları, “Tezgahımda satışa sunduğum sezonun ilk çağlaları. Bundan dolayı fiyatı yüksek. Yüksek fiyatına rağmen çağlaya vatandaşımızın ilgisi var. İlerleyen süreçte çağlanın fiyatını düşecek” dedi.
Muhabir: EMRAH DİNÇER