Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Nazilli Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Sümer Park Rekreasyon alanında Engelliler Haftası Bahar Şenlikleri gerçekleştirildi. “En Büyük Engel Sevgisizliktir” sloganıyla hazırlanan şenliğe Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, Aydın Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Daire Başkanı Ayşenur Emir, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Zeliha Gündoğdu, Türkiye Sakatlar Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Aysun Bademli, Down Sendromlular Dernek Başkanı Sena Akar, Nazilli Engelsiz Engelliler Dernek Başkanı Ahmet Ünlü, Bedensel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Ayşe Işıl Çınkıt, Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Zeynep Fatma Aytekin ve çok sayıda engelli vatandaş ile aileleri katıldı.

Buyuksehirden Nazillide Engelliler Haftasina Ozel Eglence 469447 C8Eb6B4297Ad9711E420B64Aeddf28Ff

Sıcak geldi kendini gösterdi - Nazilli’de zehirli örümcek paniği Sıcak geldi kendini gösterdi - Nazilli’de zehirli örümcek paniği

PERFORMANSLAR ALKIŞ ALDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan etkinlik, bayraklar eşliğinde İzmir Marşı ile 10. Yıl Marşı’nın coşkulu bir biçimde söylenmesiyle devam etti. Ardından Nazilli Otizm Orkestrası (NAZOT), Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Nazilli Gülen Yüzler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencilerinin keman dinletisinin yer aldığı şenlikte, Özel Nazilli Dört Renk Okulları öğrencisi Deniz Duru Yaman’ın şiir performansı katılımcılardan büyük alkış aldı.

KINA YAKILIRKEN DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Engelliler için Asker Merasimi’nin de yapıldığı etkinlikte asker adaylarına kına yakıldı, kına yakılırken duygusal anlar yaşandı. Belediye Başkanı Tetik’in de eşlik ettiği Zeybek Performansı büyük beğeni topladı. Katılımcılara büyükşehir belediyesi tarafından tavuklu pilav ile ayran ikram edildi. Şenlikte ayrıca yüz boyama standı ve palyaço etkinliğinin yanı sıra çocuklara pamuk şeker, balon dağıtıldı.,

Buyuksehirden Nazillide Engelliler Haftasina Ozel Eglence 469447 7Ccea4C9D1E5573E764959F75C936Fbe

TETİK ENGELLİ BİRİMİNİ MÜJDELEDİ

Etkinlikte konuşan Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik, “Tüm dünyada 10-16 Mayıs tüm dünyada engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Bu haftada bir farkındalık yaratılır. Engeliler Haftasını kutlarım. Bu haftada engellilerimizin hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz, neler yapabiliriz bunları konuşuruz. Nazilli’de şimdiye kadar böylesi tartışmalar yapılmıyor idi. Ama bundan ben sık sık yapacağım. Belediyede Engelliler Birimini açmak zorundayız ve de açacağız. Ne zaman nerde engelli olmayacağım belli değil. Engeli olan onlar değil, engelli olan biziz. Asıl engelli olan onlarla ilgilenmeyen onların sorunlarına çözüm bulmayan bizleriz. 5 sene içerisinde söz veriyorum, engellilerimizle ilgili ne yapılacaksa yapacağım” ifadelerini kullandı.

Muhabir: ÖMER ARAZ