Aydın Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Özgür Atacan, birliğe bağlı kooperatif başkanları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında dalyanların kiralama sorununu aşamadıkları için zor durumda olduklarını, özellikle lagün dalyanları olan Serçin ve Doğanbey kooperatiflerinin batma noktasına geldiğini ifade etmişti.
ÖZMEN DEVREYE GİRDİ
Balıkçıların sesine kulak veren Balıkçılık ve Su Ürünleri Komisyon Üyesi AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Aydın Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Özgür Atacan ile birlikte, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş ile bir araya gelerek konuyla ilgili bilgi aldı. Balıkçıların sorunun çözümü için Tarım ve Orman Bakanlığı’nda girişimlerde bulunan Özmen’in çabası sonuç verdi.
ÖNCELİK KOOPERATİFLERİN
Aydınlı balıkçılara müjdeyi veren milletvekili Ömer Özmen, “Lagün dalyanlarının kiralanmasına ilişkin kooperatif üyelerimizin yaşadığı sorunun çözümü için girişimlerde bulunduk. Yaptığımız girişimler sonucu Genel Müdürlükler arasında sorun çözüldü. Kiralamalar yapılacak. Öncelik kooperatif üyelerinin olacak. Balıkçılarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.