Aydın’da ilçe kongrelerini tamamlayan CHP Kadın Kolları’nda gözler, il kongresine çevrildi. 27 Haziran’da yapılacak olan genel kurul öncesi CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Efeler ilçesindeki Doğa Otel’de gerçekleşen toplantıda kadın belediye meclis üyeleri de yer aldı.

Ayşe 1-1

İYİ Parti Koçarlı’da ‘Karakuş’ dönemi İYİ Parti Koçarlı’da ‘Karakuş’ dönemi

“CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK İÇİN ADAYIM”


Toplantıda İl Başkanı Özdemir, başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı. Adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özdemir, şu ifadeleri kullandı: “Eşitlik için, demokrasi için, kadının insan hakları için, özgürlük için, laiklik için, birlikte el ele, kol kola yürüttüğümüz mücadeleyi ileriye taşımak, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapmak için Kadın Kolları İl Başkanlığına tekrar adayım. Evine ekmek götürmek, çocuğunun okul masrafını karşılamak için, sigortasız çalıştırılan kadınlar için adayım. Tarım işçileri, tekstil işçileri, emekliler, gülmeyi unutan yüzler için adayım.
Görünmeyen emeğin iktidarı için adayım. Kadınların hayatın her alanında olabileceğini ve kadın istihdamını arttırmak, mücadele etmek için adayım. Çalıştığı işyerinde mobinge uğrayan, eşit işe eşit ücret almayan kadınlar için adayım. Elinde diplomasıyla işsiz, iş arayan gençler için adayım.”

Ayşe 2

“KOTALAR BİZE DAR HEDEFİMİZ İKTİDAR”


CHP’li Özdemir, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Her gün evde, iş yerinde, sokakta öldürülen, tacize, tecavüze uğrayan kadınlar için adayım. Bu ülkede iki cinsiyetten biri değil, ikinci cins olarak görülen kadınların haklarını savunmak için adayım. Kadınların nasıl giyineceğinden, nasıl konuşacağına, kaç çocuk doğuracağına, ne zaman evleneceğine kadar dikte eden, bize “itaat et rahat et “gibi pasif roller biçenlere hadlerini bildirmek için adayım. Laik, Özgür, eşit, adil herkesin tok olduğu, Türkiye’yi yeniden hep birlikte inşa etmek için adayım. Adayım çünkü, kadın mücadelesi, bu ülkenin demokratikleşme mücadelesinin en büyük gücüdür. Kadın mücadelesi; adalet, eşitlik mücadelesinin lokomotifidir. Kadınların örgütlü gücü ve mücadelesiyle; çağdaş, aydınlık yarınları mutlu Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Ne diyorduk, kotalar bize dar hedefimiz iktidar! O halde kadınlar en önde yürüyecek, gelecek kadınların ellerinde yükselecek! Biz kadınlar, vardık, varız, var olacağız!”
Toplantıda CHP İlçe Kadın Kolları Başkanları da İl Başkanı Özdemir’e tam destek verdi.

Ayşe 3

Kaynak: HABER MERKEZİ