Okul Sporları Atletizm Gençler A-B Türkiye Birinciliği müsabakaları 22-23 Mayıs 2024 tarihlerinde Konya’da düzenlendi. Aydın’ı temsil eden genç sporcular müsabakaların sonucunda 1 altın 5 gümüş madalya kazandı.

Atlet 1

Atlet 3

Türünün en hızlı örümceği: Karacasu'da görüldü Türünün en hızlı örümceği: Karacasu'da görüldü

AYDIN’IN GURURU OLDULAR


Genç Erkekler (A) kategorisinde 110 metre engelli branşında, Koray Uygun, rakiplerini geride bırakarak Türkiye birincisi oldu ve altın madalya kazandı. Bu kategorideki bir diğer sporcu Talha Gülnihal ise gösterdiği performansla Türkiye ikinciliğini elde ederek gümüş madalya kazandı. Genç Erkekler (A) kategorisi 200 metre branşında Baturalp Bostan, rakiplerine karşı verdiği mücadeleyi ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyayı kazanan isim oldu. Genç Kızlar (A) kategorisinde 100 metre branşında Saadet Öztürk, Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazanma başarısını gösterdi. Genç Kızlar (A) kategorisi 100 metre engelli branşında Öykü Ceylin Tekdal, Türkiye ikinciliğini elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldu. Genç Kızlar (B) kategorisi 100 metre engelli branşında ise Sedef Naz Akıllı Türkiye dördüncüsü oldu.
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, ‘’İlimizi başarıyla temsil eden sporcularımızı yürekten tebrik ediyoruz ve bundan sonraki spor hayatlarında da aynı azim ve kararlılıkla daha büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyoruz’’ dedi.

Atlet 2

Muhabir: KAZIM YÖRÜKCE