Efeler ilçesindeki Mimar Sinan Spor Salonu’nda İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen icazet merasimine Aydın Valisi Yakup Canbolat, eşi Ayşe Canbolat, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Ömer Özmen, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten ile kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
HAFIZLIK BELGELERİNİ ALDILAR
Kur'an-ı Kerim tilaveti icra edilerek başlayan programda konuşma yapan İl Müftüsü Hasan Güneş, hafızlığın öneminden bahsetti. Hafızları yetiştiren anne babalarına, eğitmenlere ve hafızlık sürecinden itibaren emeği geçen herkese teşekkür eden Güneş, belge almaya hak kazanan hafızları tebrik etti.
Toplam 133 öğrencinin "Hafızlık Belgesi" aldığı törende hafız öğrenciler kısa sureler, ilahiler okurken mehter gösterisi sunuldu. Vali Canbolat ve protokol üyeleri, hafızlara belgelerini ve çeşitli hediyeler takdim etti.