Efeler ilçesindeki parti binasında düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Kayır, Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Ancın, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, belediye meclis üyeleri, ilçe teşkilat başkanları ve çok sayıda partili katıldı. 

Ak Parti Aydin Bayramlasti 479475 2C63690C261668F3A17C5C3777Ae31Ff
“CUMHUR İTTİFAKI GÜÇLENECEK” 
Partililerin bayramını kutlayan İl Başkanı Ökten, “Dünyanın en büyük sivil toplumu olmuş partide sizlerle birlikte dava arkadaşı olmaktan, birlikte yol almaktan çok çok mutluyuz. İyi ki varsınız. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorsunuz. Güçlü ve büyük bir ailenin onurunu her zaman yaşadık.” diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. AK Parti Aydın Milletvekili Özmen ise seçimlerin üzerinden 2,5 aylık sürecin geçtiğini belirterek “Muhalefeti, iktidarıyla, mecliste yer alan, yer almayan partileriyle beraber büyük ve güçlü Türkiye idealine nasıl destek verebiliriz, önümüzdeki seçimsiz önemli bir süreci ülkemizin eksikliklerini, sıkıntılarını nasıl giderebiliriz noktasında bir ortak akılla beraber çalışmalar yürütülüyor. Bundan sonraki süreç, Cumhur İttifakı’nın güçlendiği ve muhalefetle diyalogun arttığı bir dönem olacak. Bu bayramın kıymetini bilelim, birlikte bayram yapabilmenin kıymetini bilelim.” ifadelerini kullanarak partililerin bayramını kutladı.      

Ak Parti Aydin Bayramlasti 479475 874D09Bd65Bc889Ac01Bed1E6De0Ca9F
“ENFLASYONDA TEK HANELİ RAKAMLARA GELECEĞİZ”
AK Parti Aydın Milletvekili Sarıbaş da birlik ve beraberlik mesajları vererek “Benim sizden ricam mahallenizde görev alan her bir teşkilat mensubumuza sıkı sıkıya sarılın. Bu günler önemli. Sadece iyi günde değil kötü günde de teşkilatımızın yanında olduğumuzu her zaman söylüyoruz. Bizim hedeflerimiz 2028, 2029, evlatlarımızın hedefleri ise 2071 olacak. Sizlerin sayenizde olacak.” diye konuştu. AK Parti Aydın Milletvekili Savaş ise Cumhur İttifakı’nın her zaman beraber yol yürüyeceğini vurgulayarak ülkedeki ekonomik sürece de değindi. Tüm dünyada enflasyonun yaşandığını ifade eden Savaş, “Geçmişte dünyada yaşanmamış enflasyon oranları yaşanmaya devam ediyor. Tabi bu durum da ülkemizi etkiliyor. Ama biz enflasyon ile mücadele konusunda kararlı olduğumuzu, ekonomi yönetimi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta söylüyor. İnşallah bu sene enflasyonu yüzde 38-40’ların altında bağlanacak. Önümüzdeki yıl yüzde 14, ondan sonra da tek haneli rakamlara inşallah geleceğiz. Geçmişte bunu yaptık mı yaptık. Bugün de yarın da bunu gerçekleştirecek olan kudret, güç bizde var. 

Ak Parti Aydin Bayramlasti 479475 C628177E98819F770Af312252845Eabe
“EKONOMİDE GÜZEL İŞLER OLUYOR”
Savaş, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Tabi her şeyin tozpembe olmadığını söylüyoruz. Ama geçmişten bugüne baktığımızda Türkiye’de çok şeyin değiştiğini, ülkenin zenginleştiğini, geliştiğini, büyüdüğünü hep söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Gayri safi milli hasıla 236 bin dolardan 1 trilyon 100 milyar dolara çıktı. Kişi başına düşen gelir 13 bin dolar oldu. Üç bin dolardan 13 bin dolara çıktı. İşsizlik oranı yüzde 8,6’ya düştü. Son 11 yılın en düşük oranı. Ekonomide güzel işler olmuyor, ekonomi kötüye gidiyor diyenlere buradan bunları söylemek istiyorum. Ekonomide çok güzel işler oluyor, daha da güzel işler olacak. Geçmişte bunu yaptık mı yaptık. Merkez Bankası’nın rezervleri tarihi seviyelere geldi. 146 milyar dolara çıktı. Savunma sanayinde de önemli noktalara geldik. İHA-SİHA’yı yapan 3-4 ülkeden birisiyiz. Savaş gemisini tasarlayan, planlayan ve yapan tek ülke Türkiye. Böyle bir Türkiye var. Tehditleri kendi sınırlarında bertaraf eden kendi sınırlarının ötesinde bertaraf eden bizden habersiz bu coğrafyada bir iş yapamazsınız diyen bir Türkiye var, onun da lideri Recep Tayyip Erdoğan. Onun için hep birlikte kenetleneceğiz. En büyük zenginliğimiz gücümüz, birliğimiz ve beraberliğimiz. Bir olursak birlik olursak tüm engelleri aşarız.” 
Ayrıca Savaş, ağustos ya da eylül ayında otoyolu, bu yılın sonunda ya da 2025 yılının ocak ayında Aydın Şehir Hastanesi’ni açacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından parti kademesi birbirleriyle bayramlaştı.  

Alıcık, Kıbrıs'ta Bahçeli ile buluştu Alıcık, Kıbrıs'ta Bahçeli ile buluştu

Ak Parti Aydin Bayramlasti 479475 E59B2C0Bd09Bef3C05A4F72938027B15Ak Parti Aydin Bayramlasti 479475 5B575621421298D0639B3A3851E58E39

Kaynak: HABER MERKEZİ