İncirliova'nın Hacıaliobası Mahallesi'nde yaşayan 62 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Sami Yaşar, çalışma azmi ile kendisine hayran bırakıyor. Yaşar, 17 yıl önce emekli olmasına rağmen çalışma hayatından kopmadı. Hayvancılık yapmakla kalmayan Yaşar, ot basma işine de girdi. Satın aldığı traktör ve ot basma makinesi ile üreticilere yardımcı olan Yaşar, sağlığı el verdiği sürece çalışmayı sürdüreceğini belirterek, "Çalışıyorum, Allah’a çok şükür parasız kalmıyorum" dedi.

Yasar Amca Ekmeginin Pesinde 462658 F1447E7Cb45D15E7Ee61D06E06A6E8E6

Bahar Dizisi Uyarlama Mı? Hangi Diziden? Bahar ve Kore Versiyonu Doctor Cha Farkları! Bahar Dizisi Uyarlama Mı? Hangi Diziden? Bahar ve Kore Versiyonu Doctor Cha Farkları!

“HAYATA SIKI SIKI SARILIYORUZ”

Kahvede saatlerce oturup, zaman geçirmenin kendisine göre olmadığını anlatan Yaşar, "Çeşitli pamuk işletmeleri ve Maden Tetkik Arama’da toplam 25 yıl çalışıp 45 yaşımda emekli oldum. Emekliyim ama hayvancılık ve 15 yıldır da ot basma işi yapıyorum. Emekli maaşım yetmiyor. Çalışarak aileme ve çocuklarıma destek oluyorum. Sağlığımız yerinde, hayata sıkı sıkıya sarılmaya devam ediyoruz. Kahvede saatlerce oturarak, vakit geçirmek bize göre değil. Tarlamız yok ama bizim mutlaka ovaya inmemiz, hayvancılıkla uğraşmamız lazım. Bu bizim içimizde var” ifadelerini kullandı.

Yasar Amca Ekmeginin Pesinde 462658 8Bb491Ac1Cb1C005A0A283Fac1Ffb7Aa

Muhabir: EMRAH DİNÇER