İşçi Bayramı’nda ekmeğinin peşinde olan tarım işçileri, “Bizim bayramımız emeğimizin karşılığını aldığımız gündür.” Dedi.
Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden biri olan Aydın’da tarım işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde mesaiye ara vermedi. Kamu kurumları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde çalışanlar, 1 Mayıs’ta tatil yaparken Köşk ilçesindeki tarlada çalışan işçiler ise üretime katkı vermeye devam etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren tarlaya gelen işçiler, sıcak havanın altında alın teri dökerek zorlu mesailerini sürdürdü.
“BİZ EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ”
Tarlada çalışan işçilerden Mehmet İşlek, “Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Diktiğimiz incir fidanlarının bir an önce yetişip ürün vermesi için en iyi şekilde imarını yapıyoruz. Bizim de memleketinde de kurtuluşu üretmekten geçiyor. Hava sıcak ama bu işler emek istiyor. Bizim bayramımız emeğimizin karşılığını aldığımız gündür.” İfadelerini kullandı.