Çok sayıda ayağı ve öndeki kepçe gibi kollarıyla korkutan örümcek hızıyla da dikkat çekti. Daha çok Doğu ve Güneydoğu gibi kurak iklimlerde görülen örümceğin Karacasu'da son dönemlerde yaygın olarak görülmesi düşündürücü bulundu. Bu örümceğin ışıktan etkilendiği için daha çok geceleri hareket ettiği biliniyor. Uzmanların verdiği bilgilere göre herhangi bir zararının olmadığı faydalı ve korunması gereken bir tür olduğu kaydedilen örümceğin öldürülmemesi isteniyor.

Turunun En Hizli Orumcegi Karacasuda Goruldu 480721 84Ecf6E9A5Aec625Da1659925B0Adabb

ŞU BİLGİLER YER ALDI

Vikipedi'de bu örümceğimsiler hakkında, "Böğler ya da Böğüler[1] (Solifugae), örümceğimsiler sınıfından eklembacaklı takımıdır ve dünya çapında 153 cinste toplanan yaklaşık 1000'den fazla türü vardır. Görünüşleri örümcekleri andırır. Vücutları iki bölümden (tagmata) oluşur: karın (opisthosoma) ile baş ve göğsün kaynaşmışı olan prosoma. Prosoma ön ucunda ağız bölgesinde bir çift genelde iri keliser bulunur. Çok hızlı hareket ederler. Çoğu gececildir ve çöllerde yaşar. Avları yerdeki eklembacaklılar, muhtelif küçük memeliler ve ufak hayvanlardır. Türlerinin çoğu (%25) Afrika'da Namibya'da bulunur. Fosil kayıtları oldukça azdır (yarım düzine).

Didim'de iki kadın başkan buluştu Didim'de iki kadın başkan buluştu

Turunun En Hizli Orumcegi Karacasuda Goruldu 480721 Dac4Bf6Cd89Fe9B3Ffbc2Ce9Deb06793

Örümceğimsiler sınıfının en hızlısıdır (53 cm/sn[kaynak belirtilmeli]). Hızlı koşma konusunda Eklembacaklılar filumu içinde yer alan Amerika hamamböceği (Periplaneta americana) türünden sonra ikinci sırada Galeodes cinsinden böyüler yer alır" şeklinde bilgi veriliyor.

Muhabir: ÖZGÜR DEDEOLUK