Savaş, yapacakları köprülü kavşaklarla trafiği rahatlatacaklarını ve zaman kaybının önüne geçeceklerini söyledi. 31 Mart’a yaklaşılırken yerel secim çalışmalarının temposunu arttıran AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu ve 2 Nolu Şubenin kadın üyeleri ve Kamu-Sen üyeleriyle bir araya geldi. Savaş, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp karanfil hediye etti.

TRAFİK EZİYETE DÖNÜŞÜYOR

Aydın Efeler'de arsa satılıktır Aydın Efeler'de arsa satılıktır

Aydın’ın sorunlarını değinen Savaş, “300 bin nüfusu olan Efeler’de trafik eziyete dönüşüyor. Sokak köpekleri kitleler halinde geziyor. Kanalizasyonu olmayan mahalleler var. Aydın’da çevre katliamı var. Bir çok ilçede arıtma yok. Hala fosseptik çukurları var. Trafik, alt yapı problemi olmayan bir şehir inşa etmek istiyoruz. Daha güzel, yaşanabilir bir kent için 31 Mart büyük bir fırsat.” dedi.

“KONFORLU ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

Aydın’ın sorunlarını çok iyi bildiğini ve 1 Nisan'dan sonra hepsini birer birer çözüme kavuşturup kenti gerçek belediyecilikle tanıştıracağını kaydeden Savaş, “Yol ne demek biliyor musunuz? Yol medeniyettir, yol sayesinde üretim olur. Üretici mahsulünü satar. Çiftçi ürününü satar. Nakliyeci malzeme taşır, sanayici ihracat yapar. Yatırım, sanayi gelir. Kalkınma olur istihdam artar. Zamandan tasarruf olur. Biz yapacağımız köprülü kavşaklar ve alternatif yollarla trafiği rahatlatacağımız gibi vatandaşların konforlu bir ulaşım imkanı sunacağız” diyerek projelerini açıklamaya başladı.

ALTERNATİF YOL İLE ADÜ’DEKİ TRAFİK SORUNU BİTİYOR

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsüne alternatif bir yol planladıklarını belirten Savaş, şunları söyledi: “Yol yapmak bizim işimiz. Yol medeniyettir şiarıyla hizmet ediyoruz. Kampüse Ilıcabaşı mahallesinden hastane bölgesine yeni yol yapacağız. Trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde alternatif yol ile hızlı ve kesintisiz bir akış sağlanacak. Ayrıca bisiklet ve yaya yollarını Aydın’da arttıracağız.

” KUŞADASI’NIN TRAFİĞİN RAHATLAYACAK

Savaş, trafiğin yoğun olduğu Kuşadası Sanayi Sitesi Kavşağının temellerini bir yıl içerisinde atacaklarını ifade ederek “Kuşadası Sanayi Sitesi Kavşağında yaşanan trafik sorununu yapacağımız köprülü kavşak ile çözeceğiz. Kapacağımız köprülü kavşak ile Süleyman Demirel ve Turgut Özal Bulvarında trafik yoğunluğunu sona erdireceğiz. Kuşadası ilçemizin yaz ve kış trafiğini ayrı ayrı planlayarak vatandaşlara rahat nefes aldıracağız” diye konuştu. 31 Mart’ın Aydın için bir fırsat olduğunu belirten Savaş, 1 Nisan’dan itibaren Aydın gerçek hizmetle buluşturacaklarını söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ