Aydın’ın Söke ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi’nin Başkanı İsmail Özer, Faruk Aydın ve Ali Şimşek’e sert tepki gösterdi. Kooperatifin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Başkan Özer, şu ifadeleri kullandı: “Tariş Pamuk Birliği’nin 18 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşen hilelerle dolu skandal genel kurulunda kendi seçimlerini garanti altına almak adına Faruk Aydın ve Ali Şimşek tarafından organize edilen hileli delege belirlenmesi hususunda bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma neticesinde bu hilekarların hileleri ortaya çıkacaktır.”
“SUÇ İŞLİYORLAR”
Başkan Özer, açıklamasına şöyle devam etti: “Şimdi de bu zaatı muhteremler kendilerine Muhalif olan en başta Söke Kooperatifimizin delege sayısını düşürmek adına birçok kooperatifin birlik üzerinden satışını gerçekleştirilmesi amacıyla satışı talep edilen pamukların müşterileri olduğu halde ‘talep yoktur’ gibi absürt gerekçelerle satışını yapmayarak suç işledikleri gibi muhalif kooperatifleri zor duruma düşürmeye çalışmakta, birliğe pamuk teslim etmemeleri için yıldırmakta ve ilk genel kurulda muhalif kooperatiflerin delege sayısını azaltmaya çalışmaktadırlar.” 
“HESABINI SORACAĞIZ”
Başkan Özer, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Hileyle oturduğunuz o koltuklarda tutunma çabalarınız nafiledir. Gerçeğin kötü bir tarafı vardır. Bir gün mutlaka ortaya çıkar. Türk tarımının yüz karası olabilecek uygulamalar neticesinde koltuklarını sağlama aldıklarını düşünenler, pamuk üreticisinin haklarını kimseye yedirmeyeceğiz. Hileyle oturduğunuz o koltuklarınızdan hak ve hukukla kalkacak ve gideceksiniz. Haksızlıklarınız, hileleriniz nafiledir. Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Hilebazların, cambazların takipçisi olduğumuzu, hakka ve hukuka kim karşı duruyorsa hesabını soracağımızı kamuoyuna saygıyla ilan ederiz.”

Muhabir: HABER MERKEZİ