Bozdoğan Kaymakamı Ata göreve başladı Bozdoğan Kaymakamı Ata göreve başladı

Emekli emniyet amiri Ramazan Kanlıoğlu geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Didim Devlet Hastanesi’ne getirildi. Beyin kanaması tanısı konulan Kanlıoğlu, Efeler ilçesindeki Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ilgili branş hekimlerince takip ve tedavisi yapılan hasta, yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşmişti. Atatürk Devlet Hastanesi organ nakil koordinatörlüğünde Ramazan Kanlıoğlu’nun ailesi ile yapılan görüşmeler sonucu aile organ bağışına onay verdi.  
 ORGANLARI ALINDI 
Ailenin organ bağışına onay vermesi sonrası Sağlık Bakanlığı bilgilendirilirken  İzmir Bölge Koordinasyon Merkezi (BKM) ile yapılan planlama sonucunda hastanın yaşı itibariyle kalp nakli uygun görülmedi. Fakat Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi tarafından doku örneği sonucuna göre Sol böbrek İzmir Tepecik Hastanesi'ne, karaciğer İzmir Medical Point Hastanesi'ne ve sağ böbrek Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderilmesine karar verildi.  
 ŞENKUL DUYARLI AİLEYE TEŞEKKÜR ETTİ 
Aydın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Eser Şenkul, organ bağışında bulunarak 3 kişiye umut olanak olan Ramazan Kanlıoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diledi. Şenkul,  vefat eden Kanlıoğlu ailesine duyarlılıkları ve göstermiş oldukları örnek davranışlarından dolayı şükranlarını ileterek acılı ailenin organ bağışına onay vermesi ile organ nakli bekleyen hastalar için yeniden bir yaşam umudu olduklarını ifade etti.

Muhabir: KAZIM YÖRÜKCE