MHP Aydın Teşkilatı bayramlaştı MHP Aydın Teşkilatı bayramlaştı

Bazı anket firmaları seçmenle yaptıkları anketlerin sonuçlarını açıklarken anketlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu’nun yarışı önde götürdüğü ifade edilmişti. Anket sonuçlarıyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi yerel seçimde de anketler üzerinden seçmenlerin algılarıyla oynanmaya çalışıldığını belirterek tepkisini dile getirdi.

AYDIN HALKI DEĞİŞİM İSTİYOR

Aydın halkının değişime olan inancını sahada görmenin partilerini heyecanlandırdığını dile getiren Ökten, “Malumunuz üzere 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Bu seçimler ilimiz açısından sadece isimlerin değil aynı zamanda yönetim zihniyetinin de değişeceği günleri bizlere nasip edecek. Büyük sorunlarla baş başa bırakılmış şehrimiz yaşanacak bu zihniyet değişimiyle hak ettiği konuma yeniden erişecek ve kalkınacak. Bu değişime Aydın halkının inancını sahada görmek bizleri her geçen gün heyecanlandırmaya devam ediyor” diye konuştu.

İŞÇİLERE AFİŞLERİMİZİ YIRTTIRIYOR

“Anlaşılan o ki; yaşanacak bu değişim halkımızı ve bizi heyecanlandırdığı kadar birilerini de tedirgin ediyor” diyen Ökten, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi personeline afişleri yırtın talimatı vererek bu heyecan dalgasının önüne geçeceğini zannedenlerin, her seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de hüsrana uğrayacaklarını zaten hepimiz biliyoruz. Buradan Özlem hanıma sesleniyoruz; değişime olan bu inancı fotoğrafları işçilere kazıtarak, afişleri işçilere yırttırarak yok edeceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz.”

“ISMARLAMA ANKETLER”

Ökten, “Bunlar yetmezmiş gibi, sahada sürekli tepki alan ve seçimi kaybedeceğini anlayan Özlem hanım, işçilere talimatlar yağdırmakla kalmayıp ısmarlama anketlerle Aydın halkının algılarıyla oynamaya çalışıyor. Sözüm ona bir anket firmasına aktardığı milyonlarca lirayla yarışta kendisini önde gösteriyor. Oysa biz bu algı oyunlarını Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yaşamamış mıydık? Seçim dediğiniz şeyin algı oyunlarıyla, ısmarlama anketlerle kazanılacağını mı sanıyorsunuz? 15 yıldır verdiğiniz vaatlerin neredeyse tamamını tutamamış bir yerel yönetim olmanın utancını yaşamanız gerekirken, aymazlık içerisinde her yere kendi fotoğrafınızı asmaya devam ediyorsunuz. Siz Aydın halkının tüm bu algılara kapılıp kararını değiştireceğini mi düşünüyorsunuz?” diyerek anketlerle seçmenin kanmayacağına inandığını ifade etti.

"AYDIN'A MUTLULUK VE ESENLİK GELECEK”

Aydın halkının sorun yaratan değil çözüm üreten bir yerel yönetim anlayışını istediğini vurgulayan Ökten, “Herkesle kavga eden değil, kucaklaşan bir belediye başkanı istiyor. Büyük sorunlara büyük çözümler getiren liderler arkasında durmak istiyor. Sözün özü Aydın halkı sizi değil Mustafa Savaş’ı başkan olarak görmek istiyor. 31 Mart günü sizi üzeceğiz Özlem hanım fakat sizin üzüntünüz tüm Aydın halkına mutluluk ve esenlik getirecek” dedi.
 

Muhabir: KAZIM YÖRÜKÇE