Nazilli'de hacı adayları, kutsal toprakları ziyaret etmek için yola çıktı. Kutsal topraklara giderek hacı olmak için hazırlıklarını tamamlayan hacı adayları için Koca Camii’nde uğurlama töreni düzenlendi. İlk olarak kafile başkanı Yunus Emre Camii imamı hatibi Mehmet Demirci hayırlı olmasını dileyerek hacı adaylarını bilgilendirdi. Daha sonra Kuran tilaveti yapıldı ve yapılan duanın ardından otobüslere binen adayların Hac vazifesi 36 gün sürecek.
"ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLACAĞIZ"
Yolculuk hakkında hacı adaylarını bilgilendiren kafile başkanı Yunus Emre Camii İmam Hatibi Mehmet Demirci, ellerinden geldikçe ziyaretçilere yardımcı olacaklarını belirterek, "2023-2024 sezonu 4. kafile olarak yola çıkıyoruz. İzmir 12. kafile olarak Medine'ye gideceğiz. Medine'den sonra Mekke'ye geçip hac kafilesinin yanına geçeceğiz. 36 gün kalacağız. 26 Haziran'da dönüşümüz tekrar İzmir'e. Kafilenin Başkanı Nazilli İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, 4. grup hacıların başında da ben bulunuyorum. Duyun-u Rahman yani Allah'ın misafirleri olarak hac görevlerini ifa edecek hacılarımıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız" dedi.