İlçeye bağlı merkez Zafer Mahallesi'nde ailesinin yanında yaşayan, Nazilli Özel Eğitim Meslek Okulu'nda eğitim gören Kerem Bozkurt, emekli Müzik Öğretmeni Şefika Yurga Yurdakul öncülüğünde kurulan ve gönüllü şefliğini yaptığı Nazilli Otizm Orkestra Korosu'nun da vazgeçilmez davulcuları arasında yer alarak koro ile verdikleri konserlerde büyük beğeni kazanıyor.

Başkan Zencirci yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını düzenledi Başkan Zencirci yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını düzenledi

Otizmli Keremin Doga Sevgisi Yurekleri Isitti E8Ef58787Ce2B9Ac99E0E8Dc2C5B3C28

Okul dışında ise eğitimden artan zamanlarında doğa sevgisi ile gündem olan Kerem Bozkurt, mahallesinde bulunan birçok alana çeşitli meyve ve süs fidanları dikerek gönüllerde taht kuruyor. Yıllardır fidan diktiği öğrenilen Otistik Kerem, son olarak Şehit Bülent taşkıran Bulvarı üzerinde bulunan bir parka Nazilli Belediyesinden izin almayı ihmal etmeden portakal, limon, çam, zeytin, mandalina ve farklı meyve fidanları dikerek doğa sevgisini dışa vurmaya çekinmeden herkese de doğayı korumak için çevreci olmaya davet ediyor.

Otizmli Keremin Doga Sevgisi Yurekleri Isitti 73147Fda95839513A52Ad16Bb855A86B

Geçtiğimiz yıl kurulan ve konserleri ile yürekleri ısıtan Nazilli'nin ilk otizm orkestrası olma özelliği taşıyan Nazilli Otizm Orkestra Korosu'nun sevilen davulcusu Kerem Bozkurt, "Ağaç dikmek sevaptır. Onun için yeşili sev doğayı koru. Daha yaşanabilir bir dünya için fidan dikiyorum. Doğayı korumak için ağaç lazım. Bizim için oksijen lazım. Onun için ağaç dikmeliyiz. Dünya çevre gününde de ağaç dikiyorum. Doğaya ve ağaçların önemine dikkat çekmek istiyorum. Çevreni kirletme, dünyayı temiz tut. Ben bu parka 10 fidan diktim. Nazillimi çok seviyorum. Topraklarımızı çok seviyorum. Yeşili sev doğayı koru" dedi.

Otizmli Keremin Doga Sevgisi Yurekleri Isitti 89Ae19104B9Ac9C4D67239Df659Fa144

Büyük bir özenle diktiği fidanları yine büyük bir özen ve hassasiyetle sulamayı da ihmal etmeyen otistik Kerem'in bu hareketi yürekleri ısıttı.

Otizmli Keremin Doga Sevgisi Yurekleri Isitti Af5Ae82Bac8Ad6Eb0Bfe3Beea13Cdff0

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI