ÖZEL HABER - Nazilli’de jandarma ekiplerini huzur ve güven çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin daha yaşanabilir hale gelmesi için gece gündüz çalışmalarına devam eden jandarma, son olarak kentte şok uygulaması gerçekleştirdi.
5 NOKTA ABLUKAYA ALINDI
Sorumluluk alanı olan 62 mahallenin ortak 5 noktasında asayiş ve trafik uygulaması yapan Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı, 86 kişilik ekibiyle suça geçit vermedi. Ekipler yaklaşık 4 saat süren denetiminde belirlenen noktalarda toplamda 3507 şahsı ve 1182 aracı sorguladı. Yapılan denetimlerde 1 kişiye orman emvali kaçakçılığından ve 4 yabancı uyruklu şahsa yasal işlem yapıldı. Öte yandan yapılan sorgularda da 10 aranan şahıs ekipler tarafından yakalandı.
CAYROKOPTER İLE HAVADAN DESTEK
Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı’nın kapsamlı denetimine Cayrokopter de katıldı. Jandarmanın havadaki gözü olarak tanıtılan ve filoya yeni katılan Cayrokopter, Nazilli’deki denetimde havadan destek verdi. Cayrokopter ile havadan yapılan denetimlerde trafiğin akışı kontrol edilirken, şok uygulamasından kaçabilecek şahıslara karşı da önlem alınmış oldu.