Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Nazillili Kore Gazisi Şükrü Kabak, vefatından 11 yıl sonra gazilik rütbesini kazandı. Gazinin madalyası eşi Emir Ayşe Kabak’a Başkan Hasan Karataş ve öğrencilerle birlikte takdim edildi.

Nazilli Kaymakamlığı tarafından hayata geçirilen “Ay yıldızın ışığında şehitlerin izinde” projesi kapsamında Ahmet Yesevi İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencileri Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi’ni ziyaret etti. Şube Başkanı Hasan Karataş, öğrencilere şehitlik, gazilik ve askerlik kavramlarını ve anılarını paylaştı. Minik öğrenciler, Başkan Karataş’a askerlik ve vatan savunmasıyla ilgili merak ettiklerini sordu.

Nazillide Gazi Esi Onurlandirildi 11 Yil Sonra Gelen Unvan Madalyasini Teslim Aldi 467272 30739Cfe74E13801Bdc8C344D66E7505

“GAZİLİK, ŞEHİTLİK ÖĞRETİYORUZ”

Başkan Karataş, merhum Gazi Kabak’ın madalyasının öğrencilerle birlikte vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Karataş, açıklamasının devamında, “Nazilli’deki tüm okullardaki öğrencilere proje kapsamında anlayabilecekleri düzeyde gazilik, şehitlik gibi kavramları anlatıyoruz. Mesela bugün ilkokul öğrencilerimize sembolik olarak daha masum şekilde anlatım yapıyoruz. Madalyamızın da Kaymakamımız ya da Belediye Başkanı yerine çocukların önünde verilmesini uygun gördük. Biz derneği kurduğumuzda Aydın’daki hiçbir Kore Gazisi madalyasını almamıştı. Kore’de bulunan Gaziler Bakanlığı muhatap olarak bizim derneğimizi alıyor. Bu nedenle tüm gazilerimize ulaşarak madalyalarını almalarını sağladık. Madalya takdim ettiğimiz ailemiz de gazi unvanını kazanmamış ve hiçbir imkanından yararlanmıyordu. Şimdi artık gazi kartını göstererek imkanlardan yararlanabilecek.” diye konuştu.

Madalya törenine Gazi eşi Emir Ayşe Kabak, Ahmet Yesevi İlkokulu Müdürü Yalçın Peker, Rehber Öğretmen Gülbin Akoluk, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Kuşadası Avcılar Kulübü ‘şenlikte’ buluştu Kuşadası Avcılar Kulübü ‘şenlikte’ buluştu

Nazillide Gazi Esi Onurlandirildi 11 Yil Sonra Gelen Unvan Madalyasini Teslim Aldi 467272 D12B9065Aebbe8De8D8C7Eb7A685D220

Muhabir: M.NAZLI ALTINAYAR