Nazilli’de faaliyete yeni geçen çiçeği burnunda Eğitim Şart Derneği örnek bir projeye imza attı. Dernek Nazilli’de Orhangazi İlkokulu’nda kütüphane yaptı. Kütüphanenin açılış törenine, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Emel Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, okul müdürü ve öğretmenler katıldı. Törende Kaymakam Arısoy, anlamlı proje nedeniyle Dernek Başkanı Özgür İlbay’a plaket takdim etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek de kütüphanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ”
Dernek Başkanı Özgür İlbay, derneğin Nazilli'ye ait olduğunu vurgulayarak, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. İlçe sakinlerinden derneğe bağış yapmalarını veya kitap yardımında bulunmalarını bekliyoruz” dedi.